ГоловнеУчительська

Педагоги просять Порошенка повернути їм надбавки

Педагогічні працівники закликають президента Петра Порошенка зупинити дію постанови Кабміну, яка надає можливість місцевим органам зменшувати педагогам надбавку до окладу за престижність праці.

Про це йдеться в листі Профспілки працівників освіти і науки України, адресованому президенту Петру Порошенко.

“Зміна розміру надбавки педпрцівникам з фіксованих 20% посадового окладу на встановлення її у граничному розмірі до 20% призвело до зменшення заробітної плати вчителів, викладачів, вихователів інших педагогічних працівників, оскільки сума надбавки через недотримання законодавчо гарантованого рівня фінансового забезпечення галузі освіти може виплачуватись у розмірі навіть менше 1% посадового окладу”, – йдеться в листі.

В профспілці наголошують, що у грошовому вимірі зменшення заробітної плати вчителя, вихователя, викладача в розрахунку на ставку заробітної плати складатиме від 278 до 474 гривень.

“Реалізація зазначеної постанови Кабінету міністрів через погіршення матеріального становища педагогічних працівників, особливо в умовах підвищення цін та тарифів, викликає глибоке невдоволення в освітянських трудових колективах та може призвести до некерованих акцій протесту”, – наголошується в листі.

“Профспілка просить Вас як гаранта Конституції України, відповідно до частини 15 статті 106 Конституції, зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року №88 “Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373”, – зазначають у профспілці.

Джерело: epravda.com.ua

Back to top button