Головне

Папа Римський назвав дату народження Ісуса і запевняє, що жодних віслюків і биків у Віфлеємі не було

Папа Римський назвав дату народження Ісуса і запевняє, що жодних віслюків і биків у Віфлеємі не було
Папа Римський назвав дату народження Ісуса і запевняє, що жодних віслюків і биків у Віфлеємі не було
У новій книзі Папи Римського Бенедикта XVI – останньому томі трилогії “Ісус з Назарету”, міститься твердження, що весь християнський календар заснований на прорахунку.

Книга, присвячена роздумам над дитинством Христа і видана накладом у мільйон екземплярів, з’явилася минулої середи на полицях книжкових магазинів в 50 країнах.

Один з роздумів понтифіка стосується того, що, на думку голови Римсько-католицької церкви, Ісус народився на кілька років раніше, ніж прийнято вважати.

“Помилка”, вважає понтифік, була зроблена в VI столітті нашої ери основоположником літочислення від Різдва Христового (або від початку нашої ери) – римським абатом Діонісієм Малим.

“Фактична дата народження Ісуса була на кілька років раніше”, – сказано в книзі.

Як зазначає в сьогоднішньої публікації британська газета The Daily Telegraph, твердження, що християнський календар заснований на невірній початковій даті, не нове. Багато істориків вважають, що Ісус народився в період між сьомим та другим роками до нашої ери.

Однак вражає той факт, що сумніви з приводу одного з наріжних каменів християнської традиції були підняті лідером Церкви, яка об’єднує мільярд католиків світу, підкреслює видання.

Крім роздумів над датою появи на світ Спасителя світу Папа у своїй новій книзі пише і про традиції сцени Різдва Христового. За його словами, при народженні Ісуса не було биків, ослів і інших тварин, які часто зображуються на різдвяних картинах.

Крім того, понтифік відкинув аргументи деяких учених, які заявляють, що Ісус народився в Назареті, а не у Віфлеємі.

Нагадаємо, що ще до виходу останнього тому трилогії у світ ватиканська прес-служба повідомляла, що мета книги – “наблизити читачів до особистості і послань Ісуса”. У Ватикані підкреслювали, що “з богословської і наукової точки зору робота Святішого Отця буде мати велике значення”.

Джерело: ТСН