Головне

Папа назвав соціальні мережі «новим простором євангелізації»

24 січня 2013 року, коли Латинська Церква вшановує пам’ять св. Франциска Сальського, покровителя журналістів, було оголошене Послання Бенедикта XVI на 47-й Всесвітній день комунікації (12 травня 2013): «Соціальні мережі: Двері істини та віри, нові простори для євангелізації”.

Послання Папи оприлюднив голова Папської ради комунікації архиєпископ Клавдіо Марія Челлі та монсеньйор Пол Тай під час прес-конференції, яка відбулась у Ватикані.

Папа назвав соціальні мережі «новим простором євангелізації»
Папа назвав соціальні мережі «новим простором євангелізації»
За словами архиєпископа Клавдіо Челлі, послання дає позитивну, проте не наївну, оцінку соціальних медіа. Соціальні медіа відкривають можливість для діалогу і дискусій. Вони здатні зміцнити зв’язки єдності поміж людьми і сприяти гармонії у людській сім’ї. Тим не менш, цей позитивний характер вимагає, щоб ця діяльність включала турботу про приватне життя, відповідальність і відданість істині та достовірності. Папа також говорить, що океани надлишкової інформації пригнічують «ніжний голос розуму».

В Посланні також йдеться про нові простори для євангелізації. У цьому зв’язку, за словами Клавдіо Марія Челлі, ми повинні пам’ятати те, що Бенедикт XVI написав в своєму посланні з нагоди Всесвітнього дня комунікацій в 2011 році, коли він підкреслив, що йдеться не тільки про явне вираження віри, але, по суті, про ефективне свідчення «у виборі форм комунікації, уподобань та суджень, які повністю узгоджуються з Євангелієм, навіть коли про це прямо не говориться».

Учасники прес-конференції також розповіли, що «Папа приймає як належне важливість цифрового середовища як реальності в житті багатьох людей. Це не якийсь паралельний або просто віртуальний світ, але існуюче середовище, де люди живуть і діють. Це «континент», де Церква повинна бути присутня і де віруючі, якщо вони є щирими у своїй присутності там, будуть прагнути поділитися з іншими глибоким джерелом своєї радості і надії, Ісусом Христом».

Крім того, Папа закликав пам’ятати просту істину комунікації: наше свідчення, наші дії і поведінка – найчастіше є більш промовистими, ніж слова і заяви про те хто ми і у що ми віримо. Папа вважає, що наша готовність до терплячого і шанобливого ставлення до запитань і сумнівів тих, кого ми зустрічаємо в мережі, може бути потужним виразом турботи і уваги до них.

Джерело: risu.org.ua

Back to top button