Головне

Папа Бенедикт XVI зрікся Престолу

Папа Бенедикт XVI зрікся Престолу
Папа Бенедикт XVI зрікся Престолу
Під час консисторії 11 лютого 2013 року Папа Бенедикт XVI оголосив про те, що з огляду на похилий вік та стан здоров’я, зрікається з уряду Наступника Святого Петра від 28 лютого 2013 року, інформує Радіо Ватикан.

Про своє рішення сам Папа повідомив на консисторії колегії кардиналів латинською мовою.

За його словами, йому “бракує сили”. Папа сказав, що йому важко носити цей статус та приймати рішення. Він каже, що вже давно обдумував це рішення та вважає, що воно буде “корисним для церкви”.

Голова італійського уряду Маріо Монті повідомив про те, що дуже вражений цією новиною. На запитання журналістів, чи були якісь “сигнали” того, що папа збирається залишити свій пост, прем’єр відповів, що жодних сигналів не було. Папа також зазначив, що виконуватиме свої обов`язки до 28-го лютого.

Декан Колегії кардиналів Анджело Содано назвав рішення Папи “громом серед ясного неба”.

Папа Римський покине престол за два місяці до свого 86-річчя, на посаді глави римо-католицької церкви він був майже 8 років. Бенедикт XVI був 265-тим Папою.

До цього останній випадок зречення понтифіка від престолу, не рахуючи антипап, стався в 1415 році. Тоді свій пост покинув папа Григорій XII.

Кодекс канонічного права передбачає право Папи відректися від престолу, причому це зречення не потребує чийогось ствердження. Єдиною умовою зречення є вільна воля Папи.

Джерело: risu.org.ua

Back to top button