Головне

Пам’ятник Івану Виговському встановили на Прикарпатті

Пам’ятник Івану Виговському встановили на Прикарпатті
Пам’ятник Івану Виговському встановили на Прикарпатті
Сьогодні у Манявському Скиті на Івано-Франківщині урочисто відкрили пам’ятник українському гетьману Івану Виговському. Історики вважають, що саме на цих землях, згідно зі своїм заповітом, похований видатний діяч Української держави.

Владика Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький Української православної церкви Київського патріархату освятив пам’ятник і відзначив, що немає жодних сумнівів у тому, що могила гетьмана знаходиться у Скиті Манявському. Владика переконаний, що життя та жертовність Івана Виговського повинна стати прикладом для молодого покоління.

Ідея пам’ятника з’явилась у галицького скульптора Василя Гурмака ще десять років тому. А на початку літа цього року знайшлися меценати, які профінансували спорудження монумента. Пам’ятник Виговському постав у Манявському Хресто-Воздвиженському монастирі.

“Іван Виговський – недооцінена постать в українській історії. Він жив у часи, наближені до теперішніх, був змушений протистояти тиску з одного боку Варшави, з іншого – Москви. Але він не схилився. Проявив себе як дипломат і політик, справжній патріот і борець за Україну … Настав час вшанувати історичну постать видатного українського гетьмана і полководця Івана Виговського. Цей пам’ятник повернув його славне ім’я із забуття. Наші діти, які будуть приходити в це святе місце, тепер будуть знати своїх героїв”, – зазначив меценат Володимир Грабовецький.

Пам’ятник фахівці творили виключно за архівними документами. Погруддя Виговського вилите з бронзи, постамент виготовлений із каменю.

“Це є камерний монумент – величний та водночас скромний”, – говорить автор Василь Гурмак. На його думку, скульптура буде вічною.

Джерело: УНН

Back to top button