Головне

Палеонтологи виявили останки неандертальців на території Греції

Палеонтологи виявили останки неандертальців на території Греції
Палеонтологи виявили останки неандертальців на території Греції
Європейські палеонтологи затверджують, що неандертальці були набагато більш мобільними, ніж вважалося раніше. Свої докази вони базують на дослідженнях, проведених в Греції, де в результаті розкопок були виявлені кілька зубів, вік яких оцінюється в 40 000 років.

За словами фахівців, належали знайдені зуби неандертальцям, який був одним з підвидів людей, не відносилися до Homo Sapiens і вимерлим в процесі еволюції.

За сучасними уявленнями, неандертальці населяли Північну Європу, західну Азію від Ізраїлю до Узбекистану, і, можливо, Північну Африку в період від 230 тисяч до 24 тисяч років тому. Однак досі якихось відомостей про те, що неандертальці мешкали і на півдні Європи, не було. Тепер такі відомості з’явилися і перед фахівцями постало питання про те, наскільки мобільними в дійсності були ці предки сучасних людей.

“Географія поширення неандертальців – це питання широко обговорюваний у наукових колах. Одні вчені вважають, що неандертальці займали дуже обмежені території, інші впевнені, що неандертальці були набагато більш поширеними, особливо, коли полювали”, – говорить палеонтолог Катерина Харваті з інституту ім. Макса Планка (Лейпциг, Німеччина).

За її словами, досі в експертів були лише непрямі свідчення того, що неандертальці мешкали на півдні Європи. До таких свідченнями вони відносять характерні сліди на каменях, фрагменти знарядь, властивих неандертальцям та ін. Тепер же у вчених є прямі докази існування неандертальців, так як знахідка, зроблена в грецькому регіоні Пелопоннес, може виявитися далеко не єдиною.

Харваті відзначає, що фахівці проаналізували зміст зубної емалі для визначення рівня вмісту ізотопів стронцію, що міститься в металах, присутніх у воді. Рівні вмісту цього ізотопу варіюються від регіону до регіону, і зміст цього ізотопу в грецькій знахідці є унікальним, що говорить про тривалий процес проживання неандертальців в цьому регіоні.

Back to top button