ГоловнеОсвіта і право

Освітня реформа передбачає підвищення мінімальної зарплати вчителя до ₴6,4 тис.

Освітня реформа передбачає встановлення мінімальної зарплати для вчителів на рівні 6400 грн, що планується зробити до 2023 року. Про це в кулуарах Верховної Ради заявила міністр освіти Лілія Гриневич .

«Мінімальний поріг для посадового окладу найнижчої кваліфікації встановлений на рівні 4 прожиткові мінімуми. І це буде мінімальний посадовий оклад, а є ще доплати тощо», – наголосила вона.

За словами Гриневич, для цього країні необхідно 69 млрд грн. До того ж, треба розуміти, що такі зміни не відбудуться миттєво, для цього необхідно розробити спеціальний план дій.

«У законі нині запропоновано, щоб це зробити до 2023 року. Можливо, необхідний й довший період часу, але це залежить від економічного зростання в нашій країні», – підсумувала Гриневич.

Вона додала, що законопроект щодо освітньої реформи передбачає покращення якості освіти для школярів, а також зменшення бюрократичного тиску на школу. Тобто органи місцевого самоврядування повинні створювати умови для навчання, однак контроль якості освіти та роботи педагогів має здійснювати незалежний орган. Тому буде створена Державна служба якості освіти, яка матиме регіональні підрозділи.

«Важливо подолати нерівний доступ до якісної освіти. Тому ми проектуємо початкову школу однаковою для всіх, збільшуємо кількість годин іноземної мови, щоб всі діти мали можливість її вчити, а не лише у спецшколах», – наголосила Гриневич.

Також, за її словами, буде введена трирічна старша профільна школа, щоб в її межах учні могли поглиблювати знання з тих предметів, які їм потрібні для вступу до ВНЗ, а не користуватися послугами репетитора.

Коментарів: 2

  1. Створення незалежного органу контролю за освітою – це ще одна бюрократична система, очевидно корупційна. Крім всього іншого поглинатиме держвані видатки на освіту.
    Загалом до контролюючих органів потрапляють “свої люди” і часто не кваліфіковані. Отож потрібно оприлюднити критерії відбору та проходження ними сертифікації перш ніж пройдуть призначення.
    Не зрозуміло самі критерії сертифікації. Про них повідомлять в останю мить?
    Що б це означає щорічна атестація для вчителів і за якими вимогами?
    P.S.Не створивши матеріальну базу і невмотивувавши учнів до навчання потребою часу (небхіднісю в тій чи іншій професії) не можна здійснити перебудову, бо “свідомість визначається буттям”

  2. До 2023 вже не буде потрібно, подохнемо всі до того часу.

Back to top button