ГоловнеОсвіта і право

Освітній омбудсмен: Учителям та вихователям можна дистанційно працювати з-за кордону

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявляє, що постанова уряду про особливості дистанційної роботи в державному секторі не стосується вчителів та вихователів, і їм можна дистанційно працювати з-за кордону.

“Постанова КМУ №481 від 26.04.22 не стосується вчителів та вихователів! Заклад освіти комунальної форми власності не є “суб’єктом господарювання державного сектору економіки”. Дистанційно працювати вчителю із-за кордону можна, для цього не потрібно відрядження”, – написав Горбачов у фейсбуці.

Омбудсмен закликав керівників навчальних закладів та органи управління освітою, які вимагають від вчителів на цій підставі негайно повертатися в Україну, припинити “свавілля та знущання з учителів”.

“Давайте не забувати, що абсолютна більшість педагогів у школах і садочках – це жінки. І багато хто з них має дітей, за яких вони відповідають: саме тому і намагалися виїхати за кордон, щоб діти були у безпеці. Якщо вимагати повернення цих вчительок та виховательок, то вони не залишать дитину за кордоном, а змушені будуть повертатися з нею в Україну. Під рашистські ракети. Чиновники справді цього хочуть?” – написав він.

Читайте також: Про оплату праці працівників закладів освіти

Back to top button