ГоловнеОсвіта і право

Опорний заклад освіти може створюватися без філій

Опорний заклад освіти може створюватися без філій, про це на своїй сторінці фейсбук повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Пряма мова:

Розглядаючи звернення батьків і педагогічних працівників щодо реорганізації мережі закладів освіти в певній територіальній громаді, я завжди спілкуюся із керівниками місцевої влади та органами управління освітою, щоб отримати інформацію про те, чому обрано саме такий, а не інший варіант зміни статусів закладів освіти.

Нещодавно, вчергове спілкуючись щодо звернення батьків однієї із шкіл, яку місцева влада планує зробити філією опорного закладу, я з’ясував наступне: керівник громади вважає, що опорний заклад освіти ОБОВ’ЯЗКОВО має включати філії (філію).

І саме тому, за словами керівника громади, місцева влада змушена одну із шкіл населеного пункту робити філією (саме проти цього протестують батьки та вчителі), бо інакше, нібито, неможливо створити опорний заклад.

Насправді це хибне тлумачення Закону “Про освіту” – такої вимоги там немає.

Давайте проаналізуємо, як саме Закон України “Про освіту” визначає можливість створення філій при опорному закладі освіти.

Отже, абзац другий частини 2 статті 13:

«Опорний заклад освіти – це заклад загальної середньої освіти, що має у своєму складі філії ТА/АБО (виділено мною – С.Г.) здійснює підвезення здобувачів освіти, педагогічних працівників (за потреби) до цього закладу і у зворотному напрямку…»

Якщо перекласти з юридичної мови на загальновживану, формулювання «та/або» передбачає ТРИ можливих законних варіанти створення опорного закладу освіти:

  1. ОПОРНИЙ ЗАКЛАД + ФІЛІЇ, БЕЗ ПІДВЕЗЕННЯ – опорний заклад освіти має у своєму складі філії, а підвезення учнів та працівників закладу освіти не потрібно.
  2. ОПОРНИЙ ЗАКЛАД + ФІЛІЇ + ПІДВЕЗЕННЯ – опорний заклад має у своєму складі філії і одночасно потребує підвезення учнів та працівників закладу освіти.
  3. ОПОРНИЙ ЗАКЛАД + ПІДВЕЗЕННЯ, БЕЗ ФІЛІЙ – опорний заклад не має у своєму складі філій, але здійснює підвезення здобувачів освіти та працівників закладу освіти

Зверніть увагу, що БУДЬ-ЯКИЙ з цих варіантів є законним!

Ще раз зафіксуємо найважливіше: відповідно до формулювання ст. 13 Закону України «Про освіту», ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ МОЖЕ СТВОРЮВАТИСЯ БЕЗ ФІЛІЙ.

Тобто наявність філій при опорному закладі освіти не є обов’язковою умовою для його створення: місцева влада може ухвалювати ЗАКОННЕ рішення щодо утворення опорного закладу за будь-яким із варіантів, які описані вище, у т.ч. – без філій.

Читайте також: Шкарлет вважає за потрібне підняти соцгарантії для вчителів: гроші в бюджет вже заклали

Back to top button