Головне

Opera готує новий браузер Ice

Opera готує новий браузер Ice
Opera готує новий браузер Ice
Норвезька Opera Software анонсувала нову версію мобільного браузера Opera Ice, призначеного для роботи на смартфонах і планшетах. Фінальна версія браузера вийде в лютому цього року. У компанії говорять, що зараз уже пропонують браузери для смартфонів і планшетів, але Ice буде надавати деякі нові можливості, завдяки яким норвезька компанія зможе залишатися актуальною на тлі продуктів Google і Apple.

Генеральний директор Opera Ларс Бойлсен презентував Ice в п’ятницю під час розповіді про плани компанії на 2013 рік. За його словами у новому браузері не буде меню і багатьох інших атрибутів, властивих розробкам Opera, але буде “чистий візуальний образ”, який “найкращим чином” підходить для роботи на планшетах. З технічної точки зору Ice буде базуватися на ядрі Webkit, а не на власному – Presto, який є основою для інших версій браузерів.

Створення Webkit-браузера дозволить компанії запропонувати розробникам знайому платформу і зробить можливим створення контентних додатків на базі Ice як платформи. Бойлсен говорить, що в новому браузері не буде традиційних елементів інтерфейсу, таких як кнопок Назад або Вперед. Тут вся система управління буде заснована на жестових командах. “Це буде перший у світі 100% сенсорний браузер, він буде спочатку створений для планшетів і смартфонів. Зараз більшість мобільних браузерів робляться так: беруться повноцінні версії браузерів і урізують їх , роблячи легкими. Ми створюємо мобільний браузер з нуля”, – говорить він.

Бойлсен говорить, що зараз у самій Opera Software є бета-версія браузера.

За його словами, тут традиційні вкладки представлені у вигляді невеликих літаючих іконок на які можна натиснути, щоб переключитися на потрібну сторінку. Крім того, деякі вкладки можна заблокувати, щоб перейти по них потрібно введення відповідного пароля.

“Створюваний нами браузер – це нова фаза розвитку мобільного браузингу. Ми вважаємо, що веб-браузери – це критично важливий компонент для майбутніх ІТ-платформ, тому на браузерному ринку завжди буде місце для нових гравців”, – говорить глава компанії.

За його словами, версія ICE для операційних систем Android і iOS вийде в лютому, а в березні компанія представить велике оновлення свого настільного браузера. У компанії нічого не повідомили про те, чи буде Ice створюватися для платформи Windows Phone 8.

Back to top button