Opera готує новий браузер Ice

Opera готує новий браузер Ice

Opera готує новий браузер Ice

Норвезька Opera Software анонсувала нову версію мобільного браузера Opera Ice, призначеного для роботи на смартфонах і планшетах. Фінальна версія браузера вийде в лютому цього року. У компанії говорять, що зараз уже пропонують браузери для смартфонів і планшетів, але Ice буде надавати деякі нові можливості, завдяки яким норвезька компанія зможе залишатися актуальною на тлі продуктів Google і Apple.

Генеральний директор Opera Ларс Бойлсен презентував Ice в п’ятницю під час розповіді про плани компанії на 2013 рік. За його словами у новому браузері не буде меню і багатьох інших атрибутів, властивих розробкам Opera, але буде “чистий візуальний образ”, який “найкращим чином” підходить для роботи на планшетах. З технічної точки зору Ice буде базуватися на ядрі Webkit, а не на власному – Presto, який є основою для інших версій браузерів.

Створення Webkit-браузера дозволить компанії запропонувати розробникам знайому платформу і зробить можливим створення контентних додатків на базі Ice як платформи. Бойлсен говорить, що в новому браузері не буде традиційних елементів інтерфейсу, таких як кнопок Назад або Вперед. Тут вся система управління буде заснована на жестових командах. “Це буде перший у світі 100% сенсорний браузер, він буде спочатку створений для планшетів і смартфонів. Зараз більшість мобільних браузерів робляться так: беруться повноцінні версії браузерів і урізують їх , роблячи легкими. Ми створюємо мобільний браузер з нуля”, – говорить він.

Бойлсен говорить, що зараз у самій Opera Software є бета-версія браузера.

За його словами, тут традиційні вкладки представлені у вигляді невеликих літаючих іконок на які можна натиснути, щоб переключитися на потрібну сторінку. Крім того, деякі вкладки можна заблокувати, щоб перейти по них потрібно введення відповідного пароля.

“Створюваний нами браузер – це нова фаза розвитку мобільного браузингу. Ми вважаємо, що веб-браузери – це критично важливий компонент для майбутніх ІТ-платформ, тому на браузерному ринку завжди буде місце для нових гравців”, – говорить глава компанії.

За його словами, версія ICE для операційних систем Android і iOS вийде в лютому, а в березні компанія представить велике оновлення свого настільного браузера. У компанії нічого не повідомили про те, чи буде Ice створюватися для платформи Windows Phone 8.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*