Головне

OpenSUSE 12.3 – довгоочікуваний новий реліз і повернення проекту до життя

OpenSUSE 12.3 - довгоочікуваний новий реліз і повернення проекту до життя
OpenSUSE 12.3 – довгоочікуваний новий реліз і повернення проекту до життя
Команда проекту OpenSUSE зуміла впоратися з внутрішніми труднощами і випустила черговий реліз свого популярного Linux-дистрибутива openSUSE 12.3 точно в термін, незважаючи на величезне двомісячне відставання, допущене при випуску попередньої версії 12.2. Випуск версії 12.3 вимагав значних зусиль – довести код до релізу довелося всього за шість місяців замість звичайних восьми. Все це було зроблено, щоб повернути відкритий варіант дистрибутива SUSE в звичайний графік випуску.

Хоча проект openSUSE підтримується виробником комерційного дистрибутива SUSE, всі операції з адміністрування та розробки бере на себе співтовариство добровольців. У результаті список нововведень виявився великим і трохи безладним. Для багатьох користувачів, наприклад, головною новиною буде вперше реалізована в openSUSE 12.3 підтримка завантаження на системах з технологією UEFI Secure Boot через спеціальний завантажувач Shim. Тим не менш, в примітках до випуску цю функцію називають «експериментальною».

Крім того, openSUSE 12.3 вперше містить повний набір пакетів з хмарної платформи OpenStack. У даному релізі використовується збірка OpenStack під назвою «Folsom», однак учасники проекту обіцяють підготувати до використання і наступну збірку OpenStack «Grizzly», яка повинна офіційно вийти в квітні цього року.

Що стосується підтримки СУБД (система управління базами даних), openSUSE 12.3 демонструє поступову відмову від платформи MySQL на користь вільної реалізації MariaDB, хоча компоненти MySQL усе ще доступ в репозитарії пакетів. Також до складу дистрибутива включена новітня версія СУБД PostgreSQL 9.2 з вбудованою підтримкою стандарту JSON для обробки запитів у форматі NoSQL.

Окрім іншого, openSUSE 12.3 включає в себе нові версії багатьох інших продуктів, включаючи графічні оболонки Gnome 3.6, KDE Plasma Desktop 4.10 і Enlightenment 0.17. Також оновилися різні прикладні програми, в тому числі, програвач Amarok, VoIP-клієнт Ekiga, поштовий клієнт Evolution, браузер Firefox, а також медіа-плеєри Rhythmbox та Totem. Примітно, що розробники включили в комплект поставки не саму нову версію офісного пакету LibreOffice 3.6, оскільки свіжа версія 4.0 була не готова на момент складання. Тим не менше, користувачі openSUSE 12.3 можуть завантажити і встановити LibreOffice 4.0 прямо з сайту проекту за адресою software.opensuse.org.

Усередині openSUSE 12.3 використовується ядро ​​Linux kernel 3.7, яке демонструє значний прогрес у порівнянні з застосовуваним раніше ядром версії 3.4, включаючи поліпшену роботу з мережею, розширену підтримку RAID-масивів і знижене енергоспоживання плюс обов’язкові новинки в сумісності з новим обладнанням. Також в новому релізі openSUSE вперше перейшли на технологію systemd для ініціалізації системних компонентів, відмовившись від старої технології init в дусі Unix System V.

До негативних моментів релізу можна віднести збільшення готових образів для завантаження до 1 Гб, що робить термін «LiveCD» неактуальним – їх просто не можна записати на звичайний CD-диск. Тепер розробники рекомендують не використовувати завантажувальні диски, а встановлювати openSUSE з завантажувальних USB-накопичувачів. З іншого боку, openSUSE 12.3 пропонує новий завантажувальний образ для аварійного відновлення, який поставляється без завантажувача, але з цілим набором системних утиліт – його розмір становить 570 Мб і відмінно підходить для пропалення на CD-диски.

Якщо розробникам вдасться витримати заявлений графік, наступна версія openSUSE 13.1 повинна вийти через вісім місяців у листопаді поточного року. Варто відзначити, що деякі користувачі вже знайшли проблеми з установкою системи (неправильно встановлюються мережеві компоненти), але у більшості користувачів система працює коректно.

  
Back to top button