Конспекти уроків історії України 11 класУсі уроки історіїФайли

Окупаційний режим в Україні (11 клас. Історія України)

Окупаційний режим в Україні

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть: визначати суть окупаційного режиму в Україні; характеризувати життя населення в умовах окупації; на основі різних джерел інформації: порівнювати ставлення до війни різних верств населення та політичних сил в українських землях; описувати повсякденне життя людей та визначати зміни, пов’язані з війною; порівнювати різні точки зору щодо подій та етапів Другої світової війн та визначати власну позицію.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент уроку
  2. Актуалізація опорних знань

Бесіда

  1. Коли територія України була повністю окупована німецькими військами?
  2. Які плани були у Гітлера та його союзників щодо України?

III. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Гітлер відкидав ідею самостійних держав і говорив лише про доцільність економічної експлуатації Східної Європи. Завойовані східні території, і в першу чергу Україна, мали стати для німців «райським садом», порівняно з яким африканські колонії матимуть другорядне значення.

На засіданні генералітету вермахту 2 травня 1941 р. Гітлер наголосив: якщо після двох років війни німецькі збройні сили не будуть забезпечуватися продовольством з окупованих районів СРСР, то війну неможливо буде продовжувати. Але, щоб досягти бажаної мети, підкреслював фюрер, треба пам’ятати, що мільйони слов’ян при цьому помруть від голоду.

Натомість майбутній міністр окупованих територій, прибалтійський німець А. Розенберг, у меморандумах від 2 квітня та 20 липня 1941 р. пропонував стимулювати в завойованій Україні національне життя, створити на противагу Росії під протекторатом рейху Чорноморський союз (Україна, Донська область, Кавказ), приєднати до України заселені етнічними українцями райони Курської й Воронезької областей, тобто сформувати Українську державу на території від Львова до Саратова. Йшлося й про відродження «вільного козацтва», інституту гетьманства, існування українських університетів, навчання національної еліти німецької мови.

Завантажити: Окупаційний режим в Україні (11 клас. Історія України) (Розмір: 58.2 KB, Завантажень: 777)
  
Back to top button