ГоловнеЗдоров'яФізіологія

Одне яблуко в день – і ви забудете про хвороби серця!

Учені з Великобританії вважають, що звичка з’їдати всього лише одне яблуко в день дозволить вам забути про нездужання і відвідування лікарів.

Якби кожна людина з’їдала тільки одне додаткове яблуко в день, можна було б запобігти приблизно в 8 500 випадків смерті від судинних захворювань. Відповідно до результатів недавнього аналізу британських дослідників, введення яблука в раціон порівнянно з прийомом статинів – ліків, які знижують рівень холестерину в крові і запобігають атеросклероз , першопричину більш серйозних серцево-судинних захворювань. Так, при подібному сценарії, якби ці люди почали приймати статини по 40 мг на добу, то можна було б запобігти 9400 випадків смерті від хвороб серця.

«Статини і яблука однаково цінні для здоров’я серцево-судинної системи. Однак яблука більш приємні на смак і до того ж вони природні», – вважає провідний дослідник доктор Адам Бріггс з Оксфордського університету.

Бріггс зазначив, що в охороні здоров’я Великобританії планується розширити використання статинів, включивши пацієнтів віком 50 років і старше. Як повідомляють експерти з Американської асоціації серця, профілактику підвищення рівня холестерину за допомогою прийому статинів слід починати, якщо рівень «поганого» холестерину коливається в межах між 70 і 189 мг / дл.

«Проте з нашого аналізу випливає, що дієтичні зміни, ініційовані на рівні популяції, здатні надавати не менше значущий вплив на здоров’я населення», – заявив Адам Бріггс. «Ми не стверджуємо, що пацієнти з групи ризику повинні замінити статини на яблука, однак якщо вони хочуть додати в рамках профілактики захворювань серця яблуко, це посприяє зниженню ризику смертельних інфарктів та інсультів», – вважає фахівець.

Back to top button