Нова українська школа (НУШ)

Очільниця МОН розповіла, чи згорнуть через карантин проєкт «Нова українська школа»

Проєкт «Нова українська школа» для дітей, які підуть у перший клас 1 вересня 2020 року, не згоратимуть, а на закупівлю обладнання є фінансування. Водночас грошей наразі не вистачає для додаткового навчання вчителів.

Про це виконувачка обов’язків глави МОН Любомира Мандзій сказала в ефірі програми «Мокрик По Живому» на hromadske.

«Ми маємо попри обмеження бюджету мільярд шістдесят мільйонів, які вже отримали розпорядники коштів — обласні бюджети. Облдержадміністрації вже мали ухвалити відповідні рішення і розподілити ці кошти між закладами освіти», — каже міністерка

Вона зазначає, що наразі триває моніторинг того, як відбувається розподілення виділених грошей. Його результати мають бути 9 червня.

«Якщо є якісь відставання від графіку, проведемо наради з головами (ОДА — ред.), щоб підкреслити важливість. Є порядок використання цих коштів. Я знаю про те, що розпочалися процеси закупівлі», — повідомила Мандзій

Водночас вона зазначила, що наразі грошей не вистачає на додаткове навчання вчителів в рамках проєкту «Нова українська школа».

«З додатковим навчанням вчителів поки що складно і цей ресурс, який складає понад 300 мільйонів гривень, ми не отримали поки що. Але ми й технічно його не можемо проводити через карантин», — розповіла міністерка і додала, що вчителі молодших класів здебільшого вже пройшли певні тренінги з тренерами «Нової української школи».

Нагадуємо, що 40% українських шкіл не мають якісного підключення до інтернету.

Back to top button