Батькам

Обираємо правильні казки

Обираємо правильні казки
Обираємо правильні казки
Дитячі казки вважаються самими добрими, необразливими і повчальними, адже вони створюються спеціально для самих маленьких. Але, незважаючи на позитивний вплив на дитину, далеко не всі казки є корисними і пізнавальними, здатні навчити дитину правильним речам, тому батьки повинні підходити до їх вибору надзвичайно ретельно.

Різноманітність сучасних казок величезна – вони діляться за жанрами, за віком та тематикою. Також існує поділ на казки для хлопчиків і для дівчаток. Такий поділ є досить умовним і не означає, що казки на «чоловічі» тематики ні в якому разі не можна читати дівчаткам, і навпаки. Але, все ж,батькам бажано вміти знати, бачити і враховувати відмінності.

Основний критерій для поділу казок – це головний герой. У творах для хлопчиків головний герой завжди виступає у вигляді персонажа чоловічої статі. В даному випадку мова не обов’язково йде про людину, в якості персонажа може бути описаний хто завгодно, але чоловічої статі. Такі казки завжди піднімають теми боротьби добра і зла, перемоги, розповідають про базові принципи чоловічого начала. Більша частина творів показує, яким повинен бути справжній чоловік, прославляючи відвагу, сміливість, працьовитість, хитрість, уміння постояти за себе і захистити свою даму і т.д. Крім того, дітям подають можливу типологію ворогів, способів боротьби з ними – в якійсь ситуації потрібно сила і відвага, в іншій – розум і кмітливість, кмітливість, а десь допоможуть надійні друзі.
Жіночі казки в якості головної героїні обов’язково пропонують персонаж жіночої статі, у творі присутня тема любові. Адже любов вважається базовим принципом жіночого начала. Як правило, героїня робить ті чи інші вчинки з любові до світу, природі, близьким, своєму обранцеві. У жіночих казках головні героїні долають ті чи інші перешкоди, використовуючи типово жіночі способи – прояв доброти, кмітливості та жіночої хитрості, розуміння, терпіння, турботи про ближнього. Жінці можна приймати допомогу від того, кому вона допомогла раніше, від більш сильного і сміливого захисника. Всі казки для дівчаток обов’язково передбачають наявність чоловічого персонажа, з яким красуня влаштовує своє життя, так як розвинути тему любові без участі чоловіка не представляється можливим.

У будь-якій казці головний герой по ходу сюжету зустрічається з різними перешкодами і труднощами, вчиться їх самостійно долати,приймати допомогу інших людей. Будь-який твір подібного роду обов’язково викладає важливий життєвий урок дитині. Як правило, ці уроки стосуються різних стратегій, моделей поведінки, ведення боротьби зі злом, досягнення успіху в соціальному, особистому, духовному плані. Адже будь-який психолог підтвердить,що дуже важливо з маленьких років надати дітям якомога більшу кількість моделей досягнення успіху, створюючи певний запас, щоб у майбутньому кожен міг зорієнтуватися в будь-якій ситуації, вирішити ту чи іншу проблему, правильно вчинити в складних обставинах.

Back to top button