Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

Обов’язкове ЗНО з математики: чи потрібне воно і яким може бути

Про те, яким планують зробити випускний іспит з математики з 2021 року, розповіла міністерка освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє hromadske.radio.

— Якщо діти втрачають інтерес до математики чи природничих наук у школі, потім вони й бояться, і не мають бажання на ці спеціальності, на яких також складно вчитися. Хоча ми зробили деякі кроки для підсилення мотивації: у порівнянні з гуманітарними спеціальностями на інженерних та природничих підвищена стипендія, там ми даємо коефіцієнт при вступі. Повертаючись до шкільної освіти, я вважаю, що одним з пріоритетів реформи «Нової української школи» мають стати нові підходи до вивчення природничо-математичних наук і мотивації дітей. Це можна робити шляхом нових технологій навчання, нового обладнання.

Є сучасні нейробіологічні дослідження, які кажуть про те, що заняття математикою у дітей допомагає формуванню тканин мозку і розбудовує нейронні зв’язки у мозку, які потім забезпечують пам’ять і логіку мислення, тому математика потрібна всім.

Це не всім подобається, але ми вже оголосили, що у 2021 році ми хочемо запровадити обов’язковий випускний іспит з математики у школах, він буде у вигляді ЗНО. Це дуже лякає всіх гуманітаріїв. Я хочу сказати, що насправді він буде дворівневий: буде перший рівень — базовий, а другий для тих, хто хоче вступати на спеціальності, де ЗНО з математики є обов’язковим.

Якщо людина знає, що такий іспит буде, це її мотивує займатися цим предметом. Математика розбудовує інтелект людини та спосіб мислення. Крім того, кожному потрібна фінансова грамотність. Важливо зробити цю математику такою, яка буде допомагати людині вирішувати багато життєвих проблем, пов’язаних із застосуванням математики.

Нагадаємо, що у МОН розробили проєкт програми ЗНО з математики на 2021 рік.

Back to top button