ГоловнеЗдоров'я

Обмеження в їжі не продовжує життя, але захищає від хвороб

Обмеження в їжі не продовжує життя, але захищає від хвороб
Обмеження в їжі не продовжує життя, але захищає від хвороб
Голодування позитивно позначається на здоров’ї, допомагаючи запобігти ризику розвитку раку, серцево-судинних захворювань і діабету. Однак життя не продовжує.

Протягом 75 років учені спостерігали цікаву залежність: миші та пацюки, які їдять на 30-40% менше звичайного, живуть на 15-40% довше. Ця закономірність викликала припущення, що і люди, дотримуючись дієти, можуть істотно збільшити тривалість життя.

Нещодавні досліди з мавпами розвіяли це сподівання, проте виявили інший корисний ефект голодування.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі Nature, зв’язок між дієтою і довголіттям, що було виявлено ​​в гризунів, не дійсний для приматів. Дослідники протягом 23 років спостерігали за колонією макак-резус і виявили, що тварини, які споживали на 30% менше калорій, жили в середньому стільки ж, скільки й решта.

З іншого боку, дієта все ж позитивно позначилася на їх здоров’ї, допомагаючи запобігти ризику розвитку раку, серцево-судинних захворювань і діабету.

Крім того, «голодуючі» мавпи мають меншу вагу і виглядають молодшими, ніж ті, яких не обмежували в споживанні їжі. За фізіологічним ознаками макаки, які дотримувалися дієти, також випереджали своїх однолітків: в їх крові міститься менше тригліцеридів, глюкози і холестерину.

«Виявляється, зв’язок між здоров’ям і тривалістю життя не зовсім прямий», — зазначає керівник дослідження Рафаель де Кабо, геронтолог з Національного інституту старіння в Балтморе.

Результати даного дослідження суперечать висновкам інших науковців, зокрема з Національного центру з вивчення приматів у Вісконсіні. Дослідники з Вісконсіна також протягом довгого часу спостерігали за мавпами і з’ясували, що тварини, які дотримувалися дієти, живуть довше.

Втім, розбіжності можуть пояснюватися різницею в умовах експерименту: так, якщо в Національному центрі з вивчення приматів контрольна група мавп зовсім не була обмежена в харчуванні, то в Національному центрі старіння вчені все ж видавали тваринам фіксовану кількість їжі.

Таким чином, всі макаки якоюсь мірою дотримувалися дієти, з чим, ймовірно, і пов’язана приблизно рівна тривалість життя.

Джерело:voanews.com

Back to top button