день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Обід, який запобігає авітамінозу

Коли організм відчуває дефіцит вітамінів, ми стаємо вразливими для різних захворювань і розладів. Восени і взимку підтримувати організм особливо важливо. Запам’ятайте, які продукти допоможуть вам бути сильними і здоровими.

Вітамін D. Вітамін D грає важливу роль для здоров’я кісток, але, крім цього, є основним фактором у регуляції обміну речовин. Він також здатний «приборкувати» апетит і підвищувати імунітет. Восени і взимку, коли брак сонячного світла особливо відчутний, важливо, щоб організм отримував вітамін D з їжею. Найбільша кількість цього вітаміну міститься в лососеві, оселедці, печінці тріски, палтусі, скумбрії, тунці, сардинах, яйцях і креветках.

Омега-3 жирні кислоти. Омега кислоти необхідні організму людини для нормальної роботи головного мозку. Також омега-3 жирні кислоти відіграють важливу роль в регуляції згортання крові, утворенні нових клітин і побудові клітинних мембран. Самостійно організм не виробляє омега-3 жири, тому дуже важливо поставляти їх з їжею. Омега-3 жирними кислотами багаті лосось, тунець, волоські горіхи, скумбрія, молочні продукти і лляне насіння.

Вітамін Е. Вітамін Е – антиоксидант, який веде боротьбу з головним ворогом здоров’я клітин – вільними радикалами. Крім того, він грає не останню роль у захисті організму від онкозахворювань і хвороби Альцгеймера. Мигдаль, фундук, оливкова олія, насіння соняшнику, шпинат, помідори, ківі і броколі допоможуть заповнити запаси вітаміну Е в організмі.

Кальцій. Всім відомо, що кальцій, в першу чергу, захищає наші кістки і робить їх міцними. Також цей мінерал необхідний для нормального кров’яного тиску і роботи нервової системи. А міститься кальцій в таких продуктах: броколі, сардині, молочній продукції, горіхах, лососі, тофу, смородині, абрикосах та інжирі.

Вітамін С. Продукти, що містять вітамін С, допоможуть зміцнити захисні сили організму і захистять клітини від «атак» вільних радикалів. Шукати вітамін С слід у кольоровій капусті, червоному перці, петрушці, цитрусових, полуниці, помідорах і ківі.