Здоров'яФізіологія

Обід, який запобігає авітамінозу

Коли організм відчуває дефіцит вітамінів, ми стаємо вразливими для різних захворювань і розладів. Восени і взимку підтримувати організм особливо важливо. Запам’ятайте, які продукти допоможуть вам бути сильними і здоровими.

Вітамін D. Вітамін D грає важливу роль для здоров’я кісток, але, крім цього, є основним фактором у регуляції обміну речовин. Він також здатний «приборкувати» апетит і підвищувати імунітет. Восени і взимку, коли брак сонячного світла особливо відчутний, важливо, щоб організм отримував вітамін D з їжею. Найбільша кількість цього вітаміну міститься в лососеві, оселедці, печінці тріски, палтусі, скумбрії, тунці, сардинах, яйцях і креветках.

Омега-3 жирні кислоти. Омега кислоти необхідні організму людини для нормальної роботи головного мозку. Також омега-3 жирні кислоти відіграють важливу роль в регуляції згортання крові, утворенні нових клітин і побудові клітинних мембран. Самостійно організм не виробляє омега-3 жири, тому дуже важливо поставляти їх з їжею. Омега-3 жирними кислотами багаті лосось, тунець, волоські горіхи, скумбрія, молочні продукти і лляне насіння.

Вітамін Е. Вітамін Е – антиоксидант, який веде боротьбу з головним ворогом здоров’я клітин – вільними радикалами. Крім того, він грає не останню роль у захисті організму від онкозахворювань і хвороби Альцгеймера. Мигдаль, фундук, оливкова олія, насіння соняшнику, шпинат, помідори, ківі і броколі допоможуть заповнити запаси вітаміну Е в організмі.

Кальцій. Всім відомо, що кальцій, в першу чергу, захищає наші кістки і робить їх міцними. Також цей мінерал необхідний для нормального кров’яного тиску і роботи нервової системи. А міститься кальцій в таких продуктах: броколі, сардині, молочній продукції, горіхах, лососі, тофу, смородині, абрикосах та інжирі.

Вітамін С. Продукти, що містять вітамін С, допоможуть зміцнити захисні сили організму і захистять клітини від «атак» вільних радикалів. Шукати вітамін С слід у кольоровій капусті, червоному перці, петрушці, цитрусових, полуниці, помідорах і ківі.

Back to top button