Головне

Новим Папою Римським став аргентинський кардинал Бергольо

Новим Папою Римським став аргентинський кардинал Бергольо
Новим Папою Римським став аргентинський кардинал Бергольо
Кардинал з Аргентини Хорхе Маріо Бергольо став новим Папою Римським. Рішення ухвалено 115 кардиналами у ході п’ятого туру голосування. Новому понтифікові 76 років.

Новим 266-м главою Римо-католицької церкви став кардинал з Аргентини, архієпископ Буенос-Айреса Хорхе Маріо Бергольо. Рішення ухвалено 115 кардиналами у ході п’ятого туру голосування, повідомляє агенція KNA. Тисячі людей, що зібрались перед базилікою Св. Петра тріумфально сприйняли повідомлення про обрання нового Папи Римського.

Очевидних фаворитів у боротьбі за Святий престол цього разу не було. У пресі називали три можливих імені: італійського кардинала Анджело Скола, бразильського кардинала Оділо Шерера та канадського кардинала Марка Уелле.

Вперше Святий престол очолюватиме вихідець з Латинської Америки і вперше ж – представник Ордену єзуїтів. Про належність до Товариства Ісуса гордо сповіщає і герб нового понтифіка. Новообраному Папі 76 років – ненабагато менше, ніж було його попередникові Йозефу Ратцінгеру на час обрання його главою Римо-католицької церкви 2005-го року. Новий Папа має стати “Папою бідних”, близьким до простого народу та його соціальних проблем. Водночас його називають “традиціоналістом” з релігійної точки зору.

Новий понтифік носитиме ім’я Франциск. Про це оголосив кардинал-протодьякон з Франції Жан-Луї Туран, котрий повідомив про обрання Папи Римського, відзначає агенція Reuters. Попередній глава Римо-католицької церкви Бенедикт XVI у лютому оголосив про зречення з престолу. 85-річний понтифік обґрунтував своє рішення літнім віком.

Джерело: dw.de

Back to top button