ГоловнеПерерва

Новим міністром освіти і науки стане Оксен Лісовий

Голова Кабінету міністрів України Денис Шмигаль анонсував кадрові зміни складу уряду: чиновник заявив про зміну відразу двох глав міністерств.

Як уточнив український прем’єр-міністр у своєму Telegram, вже наступного тижня Оксена Лісового призначать на посаду міністра освіти та науки замість його попередника Сергія Шкарлета, а Олександр Камишин змінить у ролі міністра стратегічних галузей промисловості Павла Рябікіна. 

“Сьогодні на засіданні фракції політичної партії “Слуга народу” обговорили кадрові зміни в уряді, які плануються на наступний тиждень”, – зазначив він. 

Також Шмигаль анонсував розширення сфери повноважень для чинного віце-прем’єра – міністра Михайла Федорова – тепер в його компетенції буде ще кілька напрямків, крім діджиталізації.

“Його майбутня посада – віце-прем’єр – міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України”, – уточнив Шмигаль.

Оксен Лісовий очолює Малу академію наук, а з 2022-го року також служить як доброволець у десантно-штурмових військах (Фото:Вікна)
Оксен Лісовий очолює Малу академію наук, а з 2022-го року також служить як доброволець у десантно-штурмових військах (Фото:Вікна)

Хто такий Оксен Лісовий

Оксен Лісовий народився 21 липня 1972 року на Київщині у родині відомих дисидентів Василя і Віри Лісових. За два тижні до його народження радянська влада заарештувала батька, який виступив з відкритим листом на захист шістдесятників, а мати за це була звільнена з роботи в Інституті педагогіки. Василь Лісовий провів у таборах та засланні 11 років і був звільнений у липні 1983-го.

«Участь у війні проти імперії, не по своїй волі, я почав брати за тиждень до свого народження. Саме тоді КДБ заарештувало мого батька… За свою інтелектуальну діяльність він отримав загалом 11 років тюрем і заслань у Сибір. Відповідно я ріс в атмосфері війни у формі інтелектуального спротиву імперському суїцидальному абсурду», — розповідав Оксен в інтерв’ю Вікнам.

З початку війни Оксен Лісовий бере участь у бойових діях як доброволець 95-ї бригади Десантно-штурмових військ, одночасно виконуючи службові обов’язки директора МАН України.

Back to top button