Головне

Новий вірус для Android заразив 620 000 смартфонів

Новий вірус для Android заразив 620 000 смартфонів
Новий вірус для Android заразив 620 000 смартфонів
Нова шкідлива програма для Android під кодовою назвою «Bill Shocker» була виявлена ​​в Китаї, де вже встигла заразити 620 000 пристроїв. Потрапивши на смартфон жертви, вірус починає розсилати SMS спам, збір і відправку зловмисникам персональної інформації, і установку власних оновлень для захисту від антивірусів.

Першою нову загрозу виявила компанія NQ Mobile за допомогою хмарного вірусного сканера RiskRanker. Розробникам відразу стало ясно, що Bill Shocker – не простий вірус для Android. Він являє собою дів-кіт для розробників шкідливих програм, за допомогою якого вірус вбудовується в популярні додатки. Потім вони поширюються через сторонні магазини додатків. Зараженими виявилися месенджери і програми новин, включаючи Tencent QQ Messenger і Sohu News.

Коли Bill Shocker потрапляє на смартфон, він іде у фоновий режим, і зловмисники отримують віддалений контроль над пристроєм. Вони можуть переглядати адресну книгу, користуватися інтернет-з’єднанням і відправляти SMS на рекламні номери.

Незважаючи на вражаючу цифру в 620 тисяч заражених пристроїв, це лише 0,25% всіх користувачів Android у Піднебесній – бити тривогу і оголошувати епідемію не варто.

Інформації про заражених Bill Shocker пристроях за межами Китаю немає. Тим не менш, користувачам рекомендується не встановлювати програми зі сторонніх джерел і користуватися тільки Google Play.

Back to top button