Перерва

Новосад: З 1 липня вчителів-пенсіонерів переведуть на річні трудові контракти, але це не означає звільнення

З 1 липня вчителів, які вже перебувають на пенсії, але працюють у школі, переведуть на річні трудові контракти, але це не означає звільнення.

Про це ведучому телеканалу “Прямий” Миколі Вересню пояснила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

– Яким чином з 1 липня будуть звільняти вчителів-пенсіонерів? Чи отримають ці вчителі відпускні, оклад, на оздоровлення?

“Дуже хочу розвіяти цей міф. З 1 липня нікого не будуть звільняти, в тому числі вчителів, які вже перебувають на пенсії, але працюють у школі. Закон про повну загальну середню освіту, який був прийнятий у січні в другому читанні, але він ще, до речі, поки що не підписаний президентом, очікуємо з дня на день, – він каже таке. З 1 липня ті вчителі, які перебувають на пенсії, вони переводяться на річні трудові контракти. Це не означає звільнення у жодному випадку. Тому тут хвилюватися немає про що. Як тільки закон вступить в силу, наступного ж дня ми розішлемо всім школам, усім управлінням освіти детальні роз’яснення щодо норм цього закону, аби на місцях не було свавілля і різночитань тих норм, які там написані. Ніяких звільнень не буде”, – зазначила очільниця відомства.

Нагадаємо, що відтепер учні шкіл вивчатимуть оновлений предмет “Захист України” замість “Захисту Вітчизни”.