ГоловнеУчительська

Сергій Квіт: Видавці вже працюють над випуском нових підручників, і незабаром вони вже з’являться у школах

4 вересня 2015 року під час Години запитань до Уряду у Парламенті Міністр освіти і науки України Сергій Квіт відповів на запити народних депутатів.

Сергій Квіт повідомив, що Урядом на друк шкільних підручників для 4-х і 7-х класів було виділено 130 мільйонів гривень з кошторису Парламенту, а також до них було додано 87,5 мільйонів гривень з бюджету. Дані кошти становлять половину необхідної суми на друк підручників. Друга половина коштів буде виділена з обласних бюджетів, і відповідні домовленості є з головами усіх обласних державних адміністрацій країни.

«Видавці вже працюють над випуском нових підручників, і незабаром вони вже з’являться у школах», – зазначив Міністр. Як повідомив Сергій Квіт, підручниками для всіх інших класів школи вже забезпечені.

Окрім того, Міністр зазначив, що Міністерством освіти і науки було розпочато власне спеціальне службове розслідування щодо ситуації з Українським центром оцінювання якості освіти. Проте Сергій Квіт наголосив, що офіційна позиція Міністерства залишається такою, що «наша система УЦОЯО є надійною, і керівник центру Ігор Лікарчук є людиною професійною і порядною».

Сергій Квіт зауважив, що між Міністерством освіти і науки та Міністерством внутрішніх справ України постійно підтримується контакт щодо даної справи. «Ми маємо неформальну домовленість про те, що протягом наступних двох тижнів вилучені для слідства сервери нам будуть повернені, і ми зможемо приступити до підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання наступного року», – наголосив Сергій Квіт.

Міністр також виказав сподівання, що вже на наступному засіданні Уряду буде винесено питання щодо результатів службового розслідування зі справи УЦОЯО, і Український центр оцінювання якості освіти зможе продовжити свою роботу.

Як повідомив Сергій Квіт, Міністерством також були подані до Міністерства фінансів України бюджетні запити щодо грошового забезпечення діяльності УЦОЯО. На забезпечення оплати праці, комунальних послуг, електроносіїв та інших побутових питань установи планується виділити 109 тисяч гривень. Для оновлення матеріально-технічної бази центру планується виділити 133 мільйони 334 тисячі гривень, які планується витратити, в тому числі, і на придбання відповідних ліцензій, ключів, модулів керування, шифрування, аби забезпечити електронній системі УЦОЯО необхідний рівень захисту.

Міністр повідомив, що при закладенні у Державний бюджет на 2015 рік коштів на освітню субвенцію враховувались всі потреби освітньої галузі, в тому числі – для тих освітніх закладів, що знаходяться на тимчасово непідконтрольній українській владі територіях Донбасу. «Кошти на освітню субвенцію для тимчасово окупованих регіонів Донбасу є нашим резервом, вони ще не розподілені. При цьому, враховуючи ті проблеми, які є перед Міністерством на сьогоднішній день, браку коштів немає», – зазначив Сергій Квіт.

За словами Міністра, від обласних управлінь освіти надішло запитів на загальну суму понад 4 мільярди гривень. «Протягом перших трьох днів наступного тижня ми проведемо зустрічі з представниками областей, аби з’ясувати, яких саме коштів і на що не вистачає», – сказав Сергій Квіт.

Міністр зазначив, що робота по оптимізації малокомплектних шкіл продовжуватиметься і далі, оскільки рівень якості освіти в таких школах є низьким, при цьому вартість підготовки на рік одного учня в малокомплектній школі перевищує 50 тисяч гривень. Сергій Квіт зазначив, що оптимізація не торкнеться початкової школи – з 1 по 5 клас. Але стосовно старшої та профільна школа, Міністерство і надалі працюватиме над тим, щоби діти могли навчатись у більших школах, які мають відповідне матеріальне і кадрове забезпечення. Окрім того, наразі триває спільна робота з Міністерством фінансів для виділення у наступному році коштів для оновлення матеріально-технічної бази кабінетів фізики, хімії та біології.

Як повідомив Міністр, на наступному тижні до парламенту буде поданий на розгляд законопроект «Про професійну освіту». «Головна ідея законопроекту – всі можливості приймати відповідальні рішення в розвитку всіх професій, які потрібні для певного регіону, переносяться на обласний рівень, будуть створені ради стейкхолдерів, до яких увійдуть представники місцевої влади, працедавці, представники самих закладів освіти», – зазначив Сергій Квіт.

Окрім того, Сергій Квіт зазначив, що ситуація з затримкою у видачі дипломів у деяких навчальних закладах, яка склалася у цьому році, пов’язана з новою системою, коли для зниження ціни друку заклади отримали можливість друкувати дипломи самостійно. «Завдяки цьому ціни на дипломи знизились подекуди у 10 разів. Але зважаючи на нову систему, були деякі затримки, в наступному році їх вже не буде», – сказав Міністр.

Сергій Квіт також повідомив, що Міністерство продовжує роботу по розширенню мережі дошкільних навчальних закладів. Так для стимулювання відкриття приватних дошкільних закладів було прийнято відповідні зміни до Податкового кодексу. Також триває робота над змінами до санітарно-епідеміологічних умов, які наразі є завищеними і стоять на заваді відкриттю нових дитячих садків. «Протягом наступного місяця мають бути внесені відповідні зміни – як законодавчі, так і ті, що вимагають урядових рішень, і відкривати нові дитячі садки буде набагато легше», – зазначив Міністр.

Back to top button