Здоров'яПсихологія

Неврологи впевнені: секрети ідеальної фігури ховаються в мозку

Мозок людини має безмежні можливості. І, на думку співробітників Монашського університету, його можна використовувати, щоб змусити тіло скидати вагу, спалюючи жирові відкладення. Вчені досліджували два гормони, які розповідають мозку про концентрації жиру в організмі, пише ABC News .

Керівник дослідження, професор Тоні Тіганіс, аналізував, як контролюється енергетичний баланс і вага людини. В ході роботи було виявлено молекулярний механізм, що спирається на дію лептину (пригнічує голод в жирових клітинах) та інсуліну (виробляється у відповідь на зростаючий рівень цукру). Дані гормони, виявилося, активують групу нейронів у мозку. Далі мозок посилає сигнали, що сприяють перетворенню білого жиру (накопичує енергію) в бурий (спалює енергію). Людина може набирати вагу, якщо даний процес змінений, а мозок більше не реагує на інсулін і лептин.

У ході роботи з мишами вчені знизили концентрацію двох ензимів, які гальмують активність інсуліну і лептину. При цьому гризунів годували жирною їжею, але у них не розвивалося ожиріння і діабет 2 типу через перетворення клітин білого жиру в клітини бурого. Зараз дослідники шукають способи, які допоможуть запустити даний процес у людей.

Шкільне життя

Back to top button