Батькам

Недостатня кількість батьківської уваги штовхає підлітків на злочини

Нове дослідження показало: хлопчики, позбавлені батьківського піклування, часто стають жорстокими в підлітковому віці. Соціологи з Університету Пенсільванії оцінили дані 85 ув’язнених. Вони виявили, що підлітки, батьки яких не приділяли їм достатньо уваги, частіше були злочинцями, пише Science World Report . Дослідники вважають: необхідно створити тести для виявлення підлітків, що знаходяться в групі ризику, і розробити програми профілактики, спрямовані на запобігання негативних наслідків.

Жорстоке поводження з дитиною є ключовим фактором виникнення у нього агресивної поведінки. Брак батьківського піклування пророкує ймовірність такої поведінки ще сильніше. Вчені припускають: фізичне насильство з боку батьків, принаймні, може розцінюватися дитиною як своєрідний прояв уваги.

Проблема у вивченні бездоглядності полягає в тому, що це не фактичний акт жорстокого поводження дорослих з дітьми. Це відсутність належної турботи про своїх дітей, наприклад, коли батьки не забезпечують дитину їжею або одягом, а в разі хвороби не ведуть його до лікаря. Батьки 25 опитаних як мінімум один раз нехтували своїми обов’язками. Агресивна поведінка підлітків включала бійки з однолітками чи батьками, нападу на викладачів і використання зброї з метою налякати, пограбувати або поранити когось.

Back to top button