Здоров'яХарчування

Не всі овочі сприяють зниженню ваги, попереджають дієтологи

Найнебезпечніший продукт – картопля, говорять учені з Гарварду. Хліб з цільних злаків і коричневий рис є набагато більш здоровою альтернативою картоплі, передає The Daily Mail. У “чорний список” також потрапили кукурудза і горох. Насправді, навіть селера не допоможе швидко схуднути. А ось активне споживання чорниці, сливи і капусти – те, що потрібно тим хто хоче схуднути.

Фахівці набрали групу добровольців, які кожні чотири роки протягом 24 років ділилися інформацією про свій раціон. Вони розповідали, як часто їли 131 продукт, включаючи овочі та фрукти. Плюс, регулярно відбувалося зважування, враховувався перегляд ТБ, куріння, тренування та інші аспекти життя.

Виявилося, з точки зору зниження ваги, фрукти працювали в два рази краще, ніж овочі. Так, кожна додаткова порція фруктів на день за чотири роки дозволяла скинути приблизно 227 грамів. Чорниця виявилася найпотужнішим жироспалювачем (кожна додаткова жменя ягід в раціоні спалювала 680 грамів).

Чорнослив, яблука, груші, полуниця, родзинки і виноград також допомагали скинути вагу. І справа тут не в калоріях, а в поліфенолі. Дані сполуки, мабуть, міняють метаболізм і те, як тіло обробляє цукор. Серед овочів найпотужнішим продуктом була кольорова капуста. Трохи нижче стояли броколі і брюссельська капуста. А от картопля через крохмаль і низьку концентрацію води потрапила в одну групу з шкідливими для талії хлібом, рисом і пастою.

Шкільне життя

Back to top button