Головне

«Не чиніть зла, воно повернеться проти вас. Не зупиняйте Україну»

«Не чиніть зла, воно повернеться проти вас. Не зупиняйте Україну»
«Не чиніть зла, воно повернеться проти вас. Не зупиняйте Україну»
Дорогі співвітчизники!
Виконуючи свій життєвий обов’язок, звертаємося до вас, щоб напередодні парламентських виборів 28 жовтня 2012 року мобілізувати — серед нас і задля нас усіх — морально стійкий настрій.

Україна зневірена. Ця зневіра є вже душевною хворобою. Її найглибша причина — не зовнішня, залежна від політики, багатіїв, влади чи опозиції. Зло, яке відчуваємо, бачимо й усвідомлюємо щодня, — це лише наслідок, що загострює наш стан. Найжорстокіша причина — у нас самих.

Проте ми віримо, що в нашому суспільстві є потенціал здоров’я і мудрості. Наша віра не є романтичною надією. Віра у наше суспільство — це важкі, але життєво необхідні зусилля.

Подолайте у собі ілюзію, що хтось зробить що-небудь замість вас. Ніхто, окрім вас, не подарує вам доброго життя і не відкриє світлого майбутнього. Позбудьмося цієї ілюзії, і разом із нею зникне зневіра, і з’явиться воля. Наш єдиний шанс — це наша безумовна відповідальність: кожного особисто і всіх нас разом — як єдиної національної спільноти нормальних, розумних, мислячих людей, що хочуть добра собі, своїм дітям і своєму ближньому.
Ми закликаємо вас до першого і найважливішого вчинку — взяти участь у голосуванні 28 жовтня і зробити осмислений політичний вибір, що відповідатиме вашій совісті й думці про майбутнє ваших дітей та онуків. У нинішній ситуації моральна втеча, нейтралітет чи байдужість стануть злочином і зрадою.

Пам’ятайте: ніхто не може купити ваш голос. У вас немає жодних зобов’язань перед тими, хто на вас тисне. Ви відповідальні перед собою. Ви голосуєте, відкинувши все, крім свого власного розуміння потреб нашого суспільства.
Окрім голосування, закликаємо вас бути громадянсько-активними — не мовчіть про зло: не толеруйте і не дозволяйте порушувати виборчі правила. Не бійтеся зловмисників — бійтеся тільки власної совісті. Повідомляйте про кожен випадок зловживання робочим становищем чи можливі фальсифікації національним і міжнародним спостерігачам.

Закликаємо учасників виборів, а понад усе працівників Центральної виборчої комісії та кожної виборчої дільниці: не ставайте співучасниками зла. Не виправдовуйте себе думкою, що від вас нічого не залежить. Ви не є заручниками ситуації. Ви не є гвинтиками системи. Кожен антилюдський задум ставав можливим для здійснення завдяки слабкодухій думці мимовільних виконавців про їхню нібито непричетність. Ви — причетні, бо обрали відповідальність. Від вас залежить чесність у підрахунку голосів — вибору людей, а отже, наша доля спільна. Не втрачайте гідність, вона занадто важлива для нас усіх. Не зігніться перед злом.

Цей імператив — не мовчати і не стояти осторонь, коли перед Твоїми очима зло, — однаковою мірою стосується і нас, учасників ініціативи «Перше грудня».

Саме тому ми звертаємося до нинішньої влади в Україні: не покладайтеся на те, що нечесним шляхом можна здобути тимчасовий успіх, — він обернеться катастрофою, якщо людська безнадія перетвориться на ненависть.
Нинішня влада на чолі з Президентом України несе пряму відповідальність за демократичний і вільний характер виборів. Той факт, що жодна державна інституція в Україні не користується авторитетом і довірою людей, є важкою оцінкою вашої діяльності. Запам’ятайте ці слова — вони є простою і неголосною людською правдою, проти якої маліють і стають немічними будь-які виверти і виправдання.

Ваше ставлення до людей — зрозуміле. Ваші наміри і дії — достатньо прозорі. Ілюзій немає. За останні два роки ви майже не чули свого народу, хоч саме він мав би бути найбільшою опорою для будь-якої доброї справи, що її б планувала цивілізована влада.

Те, як відбудуться парламентські вибори 2012 року, є рубежем, за яким оцінки українського суспільства і світової спільноти можуть стати вироком.

Жодні помилки попередників не виправдовують свідомі злочини наступників. Вас оцінять за вашими вчинками.
Без надії, однак з особистим зусиллям, зі спокоєм, спираючись на свій досвід і пройдений шлях, закликаємо вас: не чиніть зла, воно повернеться проти вас. Не зупиняйте Україну.

Але найбільшу відповідальність ми як суспільство повинні взяти на себе.

Ці слова мають практичний сенс і конкретний вияв.

Ми віримо у великий потенціал активності українських громадян.

Мури, які вже падали, коли наступали люди, неминуче впадуть знову.

Ясна і добра перспектива для України — досяжна. Вона залежить від нашої здатності навчитися діяти як один національний і громадянський організм, визначати і змінювати владу, чути один одного і досягати мети.
Небайдужістю і особистим зусиллям ми повинні відновлювати і щоденно виховувати в собі інстинкт господаря, чия колективна воля — конструктивна або протестна — є наймогутнішою силою у рідній країні.

Україна існуватиме й після виборів. Вона назавжди.

Хай за українською надією стоїть не ілюзія, а велике зусилля людей.
Не мовчіть про зло.
Не ставайте співучасниками зла.
Не чиніть зло.
Не плекаймо ілюзій.
Зробімо вибір. Берімо відповідальність на себе.
Усе залежить лише від нас усіх.

В’ячеслав БРЮХОВЕЦЬКИЙ, Богдан ГАВРИЛИШИН, Семен ГЛУЗМАН, Володимир ГОРБУЛІН, кардинал Любомир ГУЗАР, Іван ДЗЮБА, Мирослав МАРИНОВИЧ, Мирослав ПОПОВИЧ, Євген СВЕРСТЮК, Вадим СКУРАТІВСЬКИЙ, Ігор ЮХНОВСЬКИЙ
16 жовтня 2012 року, Київ

  
Теґи
Back to top button
Close