Головне

Навесні стартує проект “Віртуальний архів Т.Шевченка”

Навесні стартує проект "Віртуальний архів Т.Шевченка"
Навесні стартує проект “Віртуальний архів Т.Шевченка”
Менше ніж два місяці залишилось до старту проекту “Віртуальний архів Тараса Шевченка”. Цей захід – ініціатива Національного музею Тараса Шевченка, присвячена створенню добірки електронних копій документів, що описують різні періоди життя і творчості видатного українця.

Музейники планують представити на широкий загал оцифрований архів, який досі не був оприлюднений, і розмістити його у вільному доступі.

“Віртуальний архів Т. Шевченка” – проект, що розпочинає низку заходів, запланованих до святкування 200-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка у 2014 році.

Спеціалісти Національного музею Тараса Шевченка, де зосереджений унікальний архів митця, створять електронну версію цього архіву та забезпечать умови вільного доступу до нього усім охочим науковцям, історикам й і літераторам. Відкриття цих архівів буде цікаве і дослідникам, і ширшій громадськості, адже вони містять об’єктивну та незаангажовану інформацію щодо усіх етапів життя та творчості письменника.

З-поміж унікальних документів, що увійдуть до цього архіву – метрична книга 1795 року із записом про народження майбутнього поета, екзаменаційні списки із Академії мистецтв в Санкт-Петербурзі, книги з особистої бібліотеки поета, прижиттєві видання з автографами автора, протоколи допитів, листування чиновників, тощо.

Джерело: Історична правда

Back to top button