Конспекти уроків природознавства 4 класУсі уроки початкова школаФайли

Навчальний проект «Що можна зробити для збереження природи в моєму краї?» (4 клас. Природознавство)

Навчальний проект «Що можна зробити для збереження природи в моєму краї?»

Мета: розповісти учням, для чого сучасній людині потрібно дбати про стан довкілля; розвивати мовлення, мислення; виховувати дбайливе ставлення до довкілля.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Відповіді на запитання для повторення з рубрики «Перевір себе

Бесіда
— Які заповідники створено в Україні?
— Для чого створюються національні парки?
— Які рослини вдалося зберегти завдяки заповідникам?
— Які тварини вдалося зберегти завдяки заповідникам?
— Як ви вважаєте, де краще живеться тваринам — у зоопарку чи в заповіднику? Чому?
— Чому необхідно оберігати природу?
— Як ви розумієте слова: «Охороняти природу — значить охороняти Батьківщину»?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся… (Учні читають рубрику «Ключове питання».)
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Робота за підручником (с. 161)
Учні працюють за завданнями підручника.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ.
— Чому виникла проблема охорони природи?
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підручник (с. 161).

Додатковий матеріал
Природознавча вікторина
Дива техніки
1. На уроці природознавства Дивунчик дізнався, що всі предмети називають
тілами, а тіла бувають рукотворні і природні. Допоможи йому вибрати перелік, у якому вказані тільки рукотворні тіла.
А. Місяць, камінь, дерево.
Б. Олівець, заєць, сніг.
В. Людина, ромашка, автомобіль.
Г. Книга, будинок, годинник.
Д. Крапля роси, цеглина, м’ячик.
Відповідь: Г.
2. Щоб перевірити знання друзів, Дивунчик придумав визначення рукотворного світу. Одне з них — правильне. Яке саме?
А. Рукотворний світ — це все, що існує в природі.
Б. Рукотворний світ — це все, що виготовлено людиною.
В. Рукотворний світ — це тільки ті тіла, які людина виготовила з неживої
природи.
Г. Рукотворний світ — це тіла, які людина виготовила з живої природи.
Д. Рукотворний світ — це тіла неживої природи.
Відповідь: Б.
3. «Сьогодні ми відвідаємо музей “Дива техніки”»,— сказав Дивунчикові
тато. Яке тлумачення ближче за всіх до слова «техніка»?
А. Виробництво речей з металу.
Б. Малювання автомобілів і літаків.
В. Створення предметів мистецтва.
Г. Виробництво речей, які не існують у природі.
Д. Виробництво речей з природних матеріалів.
Відповідь: Б.
4. «Перш, ніж ми підемо далі, я нагадаю тобі дивовижні предмети з казок,—
сказав Дивунчику тато.— Чарівне дзеркало, блюдечко і наливне яблучко,
чарівна книга в казках показують героям, що відбувається у світі».
Який технічний винахід передбачав народ, складаючи такі казки?
А. Велосипед.
Б. Принтер.
В. Телевізор.
Г. Телефон.
Д. Радіо.
Відповідь: В.
5. У першій залі Дивунчик побачив водяний млин, гончарний круг, прядильний круг, годинник і вентилятор. Про який древній винахід розповідали в цій залі?
А. Про стрілки.
Б. Про папір.
В. Про колесо.
Г. Про водяний насос.
Д. Про чорнило.
Відповідь: В.
6. «І як раніше люди обходилися без цього дива техніки?» — дивувався Дивунчик у наступній залі. Відгадай загадку, і ти дізнаєшся, який технічний
винахід розглядав Дивунчик.
y Через поле і лісок
Подається голосок.
Він біжить по дротах —
Скажеш тут, а чутно там.
А. Автомобіль.
Б. Телефон.
В. Лупа.
Г. Магнітофон.
Д. Радіо.
Відповідь: Б.

Завантажити: Навчальний проект «Що можна зробити для збереження природи в моєму краї?» (4 клас. Природознавство) (Розмір: 18.5 KB, Завантажень: 44)
  
Теґи
Back to top button
Close