Головне

Національний музей історії Великої вітчизняної війни було переіменовано у «Національний музей історії України у Другій світовій війні

Меморіальний комплекс» в зв’язку з набуттям чинності законів «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років» та «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті».

Зміна назви визначена наказом Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка від 16 липня 2015 року.

У цьому рішенні також враховано результати громадського обговорення та круглого столу щодо зміни назви Меморіального комплексу «Національний музей історіїВеликої Вітчизняної війни», який відбувся 12 червня, а також подання від Музею.

«Перед прийняттям остаточного рішення відбулося громадське обговорення нової назви музею. Експозиція цього музею має представити і поточний українсько-російський військовий конфлікт, в якому Україна боронить свою незалежність», – зауважив Віце-прем’єр Кириленко.

Відповідно до закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років», формами увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939—1945 років є, зокрема, недопущення фальсифікації історії Другої світової війни 1939—1945 років та сприяння об’єктивному та всебічному дослідженню, а також упорядкування, збереження та спорудження пам’ятників, створення музеїв, меморіальних комплексів, присвячених Другій світовій війні 1939—1945 років.

Back to top button