Головне

Найпершій версії системи Windows виповнилося 27 років

Найпершій версії системи Windows виповнилося 27 років
Найпершій версії системи Windows виповнилося 27 років
Двадцять сім років тому, 20 листопада 1985 року, компанія Microsoft випустила першу версію Windows — системи, яка згодом стала найпопулярнішою у світі програмною платформою для персональних комп’ютерів.

Формально Windows 1.0 була не операційною системою, а графічною оболонкою, що запускалася з MS-DOS. Подібна ситуація зберігалася аж до випуску Windows 95 в 1995 році.

Windows 1.0 не була першою оболонкою, що дозволяла працювати у графічному оточенні на IBM PC-сумісних комп’ютерах. Наприклад, сама Microsoft деякий час одночасно з Windows розвивала у партнерстві з IBM систему OS/2. По-справжньому широке поширення Windows отримала після виходу третьої версії системи у 1990 році.

Microsoft продовжувала підтримку Windows 1.0 аж до кінця 2001 року, тобто протягом 16 років — довше, ніж будь-якої іншої версії платформи.

Продажі останньої на сьогодні версії ОС – Windows 8 – почалися менше місяця тому. «Вісімка» багато в чому стала знаковою для Microsoft — вона виходить у період зростання популярності мобільних пристроїв на тлі стагнації ринку персональних комп’ютерів. У Windows 8 цей тренд врахований: система пристосована для управління за допомогою сенсорного екрану, а особлива версія платформи призначена спеціально для планшетів.

За даними аналітичної компанії Gartner, до кінця 2012 року число пристроїв під управлінням Windows у світі складе близько 1,5 мільярда.

Джерело: «Дзеркало тижня. Україна»

Back to top button