Здоров'я

Найкорисніший вид спорту – плавання

Найкорисніший вид спорту - плавання
Найкорисніший вид спорту – плавання
Плавання сприяє підтримці стрункого тіла, і всіляко заохочується медиками та тренерами так як цей вид активності дуже корисний для здоров’я при мінімумі протипоказань.

Тіло людини, занурене в рідину, знаходиться практично в стані невагомості. А це означає, що навантаження на хребет мінімізується. Так що, коли ми плаваємо, ми розвантажуємо хребет. Гравітація не “тисне» на хребці, ті в свою чергу не зціплюють міжхребцеві диски.

Коли ми пливемо, суглоби і м’язи працюють зовсім інакше, ніж коли ми пересуваємося на суші. Відсутність гравітації збільшують свободу і широту руху в суглобах. Так що, якщо у вас, наприклад, ще з зими поболює коліно – почніть розробляти його у воді. Міняючи стилі, ви розробляєте не тільки коліна, але і тазостегнові суглоби, і плечовий пояс. За одне зміцняться і підтягнуться м’язи, в тому числі і глибокі м’язи спини і преса. Простою зарядкою на суші змусити працювати цю групу м’язів набагато складніше.

Під час плавання функціональні можливості дихальної системи підвищуються, збільшується сила дихальних м’язів, життєва ємність легенів і обсяг споживання кисню. Адже коли ви пливете, дихати доводиться на повну. Перед зануренням треба вдихнути повітря глибше і якомога довше затримати подих.

  
Back to top button