Батькам

Надмірна опіка і контроль з боку батьків шкодить психіці дитини

Надмірна опіка і контроль з боку батьків шкодить психіці дитини
Надмірна опіка і контроль з боку батьків шкодить психіці дитини
Діти батьків, що люблять тримати все під контролем, частіше страждають від тривожності і депресії. Більш того, це впливає на їх здатність встановлювати зв’язок з навколишніми. Вони відчувають, що не здатні керувати своїм життям.

Тобто спроби максимально вберегти і підтримати дитину давали зворотний ефект, підкреслюють вчені Університету Мері Вашингтон, які аналізували 297 осіб 18-23 років. Добровольці відповідали на ряд питань, що стосувалися своєї незалежності, здібностей.

Вони розповідали, наскільки добре вони знаходять мову з оточуючими, наскільки задоволені життям. Це дозволяло визначити рівень тривожності і наявність симптомів депресії. Так, молоді люди, які не володіли незалежністю від батьків, нерідко скаржилися на пригнічений стан.

У них фіксувалася депресія, вони були незадоволені життям, виявилися залежні, погано ладнали з людьми. У міру дорослішання людині потрібно більше свободи. Однак не всі батьки готові до цього. На думку фахівців, батьки повинні завжди пам’ятати, що у дітей повинна бути адекватна ступінь цієї свободи.

Back to top button