Здоров'яХарчування

Надлишок цинку призводить до утворення каменів у нирках

Цинк – один з життєво важливих мікроелементів. Ним багаті устриці, червоне м’ясо, м’ясо птиці та морепродукти. Дослідники з Університету Каліфорнії з’ясували: високий рівень цинку пов’язаний з каменями в нирках. Ймовірно, саме через надлишок цинку починають формуватися камені. Попередні дослідження показали, що цинк відіграє важливу роль у процесах, що призводять до сечокам’яної хвороби.

Ризик утворення каменів у нирках підвищений у тих, хто п’є занадто багато води, занадто рідко або, навпаки, часто займається спортом, страждає ожирінням, вдавався до операції для зниження ваги або їсть занадто багато солоного і солодкого. До інших факторів ризику належать інфекції.

Фахівці досліджували людей і плодових мушок. Вони вивчали взаємодію оксалатів, цинку, кальцію та інших мінералів, що утворюють камені в нирках. Вчені помітили, що вживання цинку впливало на рівень оксалатів у сечі. Оксалатні камені формуються в нирках найчастіше. Якщо рівень цинку знижувався, кількість оксалатів у сечі теж сильно змінювалася.

Шкільне життя

Back to top button