ГоловнеОсвіта і право

На Сумщині суд скасував наказ про відсторонення нещепленої вчительки

У Роменському міськрайонному суді, що на Сумщині, слухали справу вчительки Ганни Поліщук: про визнання незаконним наказу про її відсторонення від роботи, передає Суспільне Суми.

Суд проходить у спрощеному провадженні. Відповідачем у справі є директорка Роменської ЗОШ №2 Олена Юракова.

Вчителька у позові посилається на конвенцію з прав людини, на заборону дискримінації за будь-якими ознаками, на КЗпПУ ст. 25. Також зазначає, що урядом не оголошено надзвичайного стану через епідемію ковід в державі, тому вакцинація є добровільною.

Водночас відповідач зазначає, що є рішення комісії з ТЕБ та НС та стаття 117 Конституції, де вказано: “Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов’язковими до виконання”. Також посилаються на наказ МОЗ 153 – перелік професій, які підлягають обов’язковій вакцинації.

Окрім того, як говорить відповідач, інформація про щеплення не належить до інформації про діагноз або стан здоров’я.

На питання судді, чому вчителька не продовжила викладати свій предмет дистанційно, якщо вважала наказ незаконним, Ганна Поліщук відповіла, що її групу передали іншому вчителю. Своєю чергою, на питання чому вирішили відстороняти від роботи, якщо навчання все одно дистанційне, директорка сказала, що у постанові Кабміну про форму навчання не йдеться. У разі невідсторонення невакцинованого працівника директору загрожував штраф до 170 тис. грн.

Після нарадчої кімнати, суд задовольнив позов частково: скасували наказ про відсторонення. Однак прохання про відшкодування грошей, які вчителька втратила за час, протягом якого не працювала – не задовольнили.

Рішення суду набирає сили через 30 днів, 6 січня. Протягом цього часу сторони можуть оскаржити його.

Читайте також: Розміри ставок заробітної плати працівників освіти станом на 1 грудня 2021 року

Back to top button