ГоловнеСертифікація

На сертифікацію зареєструвались уже 429 вчителів початкової школи

Станом на 9.00 17 січня 2019 року реєстрацію на процедуру сертифікації вчителів, яка почалася 15 січня, на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) зареєструвалася майже половина від визначеної кількості вчителів. Такі дані наведено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

З 1000 вчителів початкової школи, які в цьому році візьмуть участь в пілотному проекті сертифікації, за перший день зареєструвалося 429 осіб.

Найбільше педагогів зареєструвалося у Києві – 45 з 54 виділених місць. Крім того, 27 педагогів зареєструвалися з Львівщини (усього для Львівщини виділили 71 місце), 9 з 39 зареєструвалися на Волині, 8 з 44 – на Закарпатті, 14 з 41 – на Івано-Франківщині, 10 з 42 – на Рівненщині, 13 з 34 – на Тернопільщині і 8 з 26 – у Чернівецькій області.

Реєстрація на сертифікацію триває до 1 лютого 2019 року. Вона проводиться згідно із законом «Про освіту» і регламентується Положенням про сертифікацію педагогічних працівників. В 2019 році проводиться пілотний проект із сертифікації 1000 вчителів початкової школи.

У Міністерстві освіти та науки наголошують, що сертифікація є добровільною, і жодних примусів проходити цю процедуру для вчителів не буде. Втім, тим педпрацівникам, які пройдуть процедуру реєстрації, пообіцяли щомісячну доплату у розмірі 20% від посадового окладу.

Наказом МОН визначено граничну чисельність вчителів початкових класів в кожному регіоні, які можуть пройти в цьому році процедуру сертифікації. З огляду на кількість початкових класів, найбільше гарантованих місць отримали Львівська, Дніпропетровська та Одеська області – 71, 68 та 62 місця відповідно. Найменша кількість вчителів, що зможуть взяти участь у добровільній сертифікації, передбачена для Луганської області – 15 місць.

Процедура сертифікації включатиме три етапи: експертне оцінювання професійних компетентностей учасника через вивчення практичного досвіду їх роботи; самооцінювання учасником власної педагогічної майстерності (е-портфоліо); оцінювання фахових знань та умінь учасника через незалежне тестування.

Back to top button