Головне

На Південному Полюсі знайшли тварин, яким 14 мільйонів років

На Південному Полюсі знайшли тварин, яким 14 мільйонів років
На Південному Полюсі знайшли тварин, яким 14 мільйонів років
В рамках останнього дослідження Південного полюса вчені виявили форми життя у вигляді фрагментів рослин та комах, вік яких становить 14 млн років.

Організми, деякі з яких досі містять маленькі зразки органічних тканин, мають допомогти в складанні температурних карт Антарктики.

Зараз місце знахідок вкрите товстим шаром льоду, однак 14 млн років тому там були озера, ріки й ліси з комахами.

Дослідники виявили в замороженому стані останки сушених мохів, водоростей, дрібних ракоподібних і жуків, що мешкали в сухих долинах Мак-Мердо, де раніше існували озера, однак тепер вони під шаром льоду.

Ґрунти в цьому регіоні містять багатий калієм вулканічний попіл, у результаті аналізу якого дослідники і сподіваються точно визначити часовий відрізок в історії Південного полюсу, під час якого там мешкали тварини, комахи.

“У нас приблизні дані про терміни і масштаби кліматичних змін, які мали місце в Антарктиці. Задача полягає у відстеженні того часового проміжку, після якого Південний полюс перетворився на пустельний крижаний материк”, – говорить Девід Марчент, професор геології з Університету Бостона.

Вченим вдалося визначити, що вулканічний попіл, що опустився на дно крижаного озера має вік 14,07 млн років.

За оцінками геологів, приблизно за 200 000 років середня температура влітку на Південному полюсі впала на 8 градусів.

Основні кліматичні зміни тут відбувалися протягом 400 000 – 500 000 років, коли Антарктика із жилого регіону перетворилася в крижану пустелю.

Back to top button