Головне

На Львівщині відкрито музей Президента Української Головної Визвольної Ради Кирила Осьмака

19 жовтня у селі Недільна Старосамбірського району урочисто відкрито Музей, присвячений діяльності Президента Української Головної Визвольної Ради Кирила Осьмака.

Юрій Підлісний і Наталія Осьмак відкривають музей
Юрій Підлісний і Наталія Осьмак відкривають музей
Музей розміщено у приміщенні Народного дому села Недільна. Над розробкою і побудовою експозиції працювала група науковців та музейних фахівців. Основу експозиції складають архівні документи, фото та інші матеріали, а також спогади сучасників та рідних Кирила Осьмака.

У вітальному слові заступник голови обласної державної адміністрацій Юрій Підлісний зазначив, що ідея створення цього музею визріла давно.

«Спільними зусиллями вдалося відтворити одну з важливих сторінок історії визвольної боротьби нашого народу та українського державотворення»,- зазначив Юрій Підлісний.

На відкритті музею була присутня донька Кирила Осьмака Наталія Осьмак. Вона наголосила на важливості зазначеної події, висловила вдячність за пам’ять про її батька.

«Минуле потрібне не лише, щоб його знати, а й для того, аби на героїчних прикладах засновників УГВР та боротьби повстанців виховувати наступні покоління», – сказала Наталія Осьмак.

Довідково:

11-15 липня 1944 року на узбіччі гори Видоділ, що знаходиться у лісі між селом Сприня Самбірського району та селом Недільна Стрілківського (тепер Старосамбірського) району відбувся Великий збір УГВР. На ньому обрали Президію та Генеральний секретаріат – підпільний парламент та підпільний уряд воюючої України. Головою президії та президентом УГВР обрали Кирила Осьмака (псевдонім – Марко Горянський).

ukrpohliad.org

Back to top button