Головне

На Flickr з’явилися мільйони історичних зображень

Американський академік Калев Літару створює пошукову базу з 12-ти мільйонів історичних зображень, на які не поширюється авторське право.

Він уже завантажив 2,6 млн фотографій на ресурс Flickr, де їх можна знайти завдяки автоматично доданим теґам.

Фотографії та малюнки взяті з понад 600 мільйонів бібліотечних книг, відсканованих некомерційною організацією “Архів інтернету”.

Досі отримати доступ до цих зображень було дуже складно.

“Впродовж років усі бібліотеки оцифровували свої книги, але конвертували їх у PDF-файли або текстові документи… Вони зосередилися на книгах як на наборі слів. Цей проект змінює такий підхід”, – сказав в інтерв’ю BBC пан Літару.

“Дивовижно спостерігати спектр картин, які створювалися впродовж півтисячоліття, і як з плином часу змінювалося зображення речей”, – наголошує науковець.

За його словами, більшості ілюстрацій, розміщених у книгах, немає у жодній художній галереї світу, а їхні оригінали давно втрачені.

Зображення датуються від 1500 до 1922 року – період, на який не поширюються обмеження у зв’язку з авторським правом.

Пан Літару почав роботу над проектом, досліджуючи комунікаційні технології в Джорджтаунському університеті у Вашингтоні, в рамках гранту від компанії Yahoo, яка є власником сервісу обміну фотографіями Flickr.

Аби досягти мети, була використана спеціальна програма, що зокрема розпізнає, яка частина сторінки є зображенням.

Зрештою, користувачі отримали доступ до величезного каталогу, використовуючи пошуковий інструмент на Flickr.

“Наберіть у пошук, наприклад, слово телефон, і ви побачите, що всі картинки – це зображення бізнесменів, переважно чоловіків… Потім ви бачите як він перетворюється на інструмент, що з’єднує сім’ї”, – розповідає пан Літару.

Бібліотека зображень дозволяє користувачам поглянути, як протягом років розвивалися технології

“Ви можете побачити також трансформацію залізниці. Перші зображення стосувалися інновацій та прогресу, який мав змінити світ, та потім вона стає частиною повсякденного життя”, – додає він.

Коли наступного року проект завершать, пан Літару каже, що хотів би пов’язати його із найпопулярнішою інтернет-енциклопедією – Вікіпедією.

Джерело: BBC Україна

Back to top button