Усі уроки музичного мистецтваФайли

Музичний Словничок та Музична Абетка

Автор: Демків Марія Василівна,вчитель музики Жовківської ЗОШ №1

Працюючи в школі вчителем музичного мистецтва, давно помітила байдужість учнів (та навіть інколи ненависть) до «зубріння» правил при вивченні музичної теорії. Тому своє бажання допомогти дітям опанувати музичні поняття я втілила у віршованій «Музичній Абетці» та віршованому «Музичному Словничку» для дітей. Персонажі моїх історій – це мешканці планети Музика: принцеси, принци, нотки, ключики. З їх допомогою легко пояснити учням музичні терміни і поняття, зробити непомітне для самих дітей опитування, перевірити рівень засвоєних знань, урізноманітнити роботу на уроці. Пропоную використовувати віршовані історії як окремо, вибірково (залежно від теми уроку, вікової категорії, етапу вивчення теми), так і в цілісній формі – як сценарій заходу до тижня музики у школі, додавши до цих історій музичні номери (це вже може підказати вам фантазія педагога і надихнути на власну інтерпретацію поданого матеріалу).

Навчально-виховна мета «Музичного Словничка і Абетки»:

· опановувати нові музичні поняття;

· розвивати творчі здібності учнів;

· зацікавити дітей до поглибленого вивчення музичного мистецтва;

· закріплення вивчених знань, умінь, навичок.

Орієнтовні способи використання віршів «Музичної Абетки»:

· інсценізація історій у «музичному театрі»;

· використання вчителем на різних етапах уроків (при вивченні теми, перевірці знань, в тестах і кросвордах для урізноманітнення роботи на уроці)

· як фізкультхвилинки на уроках;

· як «творча майстерня»: послухайте казку і продовжіть її, придумайте свою казку, т.д.)

· вправи на увагу: коли вчитель читає казку, а учні згодом знаходять персонажів у загадках чи тестах, про яких не згадував текст казки.

· візуальні вправи: зафарбувати (підкреслити, обвести певним кольором…) у тестових завданнях (для цього роздруковую ігрові картки) нові поняття чи події, що відбуваються в казці чи вірші (наприклад: царство танців – рухи танцювальні, чи розповідь про хор – типи голосів , і т.д.)

· використання як проведення виховного заходу в Тиждень музики.

Застосування «Музичного Словничка Абетки» стане ще ефективнішим, якщо вчитель використовуватиме кольорові картки-наочність (візуальне зображення ключів, нотного стану, ноток на нотному стані, позначень динаміки, типів голосів у хорі. тощо) або презентації у форматі Microsoft Office PowerPoint ( чи іншого формату, залежно від технічного оснащення вашої школи).

Завантажити: Музичний Словничок та Музична Абетка (Розмір: 27.2 KB, Завантажень: 100)
Back to top button