Здоров'яПсихологіяФізіологія

Мультфільми впливають на дітей, роблячи їх товстунами

Як показало дослідження американських вчених з Інституту Колорадо, мультфільми сприяють розвитку ожиріння. Правда, даний висновок стосується лише мультфільмам, в яких у головних героїв є яскраво виражені проблеми з вагою або повноцінне ожиріння.

За словами фахівців, негативний ефект пов’язаний з тим, що в ранньому віці діти наслідують всьому, що бачать, особливо якщо це показують по телевізору. Отже, якщо улюблений герой багато їсть на телеекрані, дитина мимоволі почне переїдати. Причому, нерідко переїдання стосується шкідливої їжі.

Цей висновок підкріплюють експерименти. У них взяли участь діти 4-12 років. Добровольців розбили на три вікові групи. Першою показували картинки із здоровою і корисною їжею, другий – зображення фастфуду. Третя виступала в якості контрольної і картинки не розглядала. Потім всі діти дивилися мультфільм, де головні герої мають проблеми із зайвою вагою.

Після цього дітей запросили на обід, запропонувавши їм різну їжу. У підсумку діти, яким спочатку показували здорову та корисну їжу, вибирали тільки корисні продукти. А решта віддавали перевагу фастфуду. Вчені переконані: мультфільми впливають на сприйняття дитиною навколишнього середовища і самої себе.

Шкільне життя

Back to top button