день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

МОЗ заборонило рекламу 326 ліків

МОЗ заборонило рекламу 326 ліків

МОЗ заборонило рекламу 326 ліків

В Україні вводяться обмеження на рекламу безрецептурних препаратів. У список ліків, що продаються без рецепту, увійшли 326 препаратів, які викликають звикання, що містять наркотичні та психотропні речовини.

Міністерство охорони здоров’я опублікувало Наказ № 639, яким затверджується список ліків, що продаються без рецепту, реклама яких тепер заборонена. Даний список МОЗ підготував у зв’язку з прийняттям у 2011 році закону №7007, що забороняє рекламу деяких ліків.

У список увійшли 326 препаратів, що викликають звикання, містять наркотичні та психотропні речовини, призначені для лікування дітей віком до 12 років, а також для прийому під час вагітності та лактації. Окрім того, до переліку потрапили препарати для лікування туберкульозу, венеричних захворювань, надзвичайно небезпечних інфекційних захворювань, ВІЛ / СНІДу, раку, хронічного безсоння, цукрового діабету, ожиріння, еректильної дисфункції.

Зокрема, під заборону потрапили «Валокордин», «Корвалол», «Солпадеін», глюконат кальцію, «Трібестан», «Амброксол», «Бронхолітин», «Грипекс актив», «Ефералган», «Мульти-табс», «Назол», «Нітрогліцерин», «Но-шпалгін», «Панадол», «Парацетамол», «Флюколд».

Нагадаємо, 20 грудня 2011 року Верховна Рада заборонила рекламу лікарських засобів, застосування і відпуск яких дозволяється тільки за рецептом лікаря, а також тих, які внесені до переліку заборонених до рекламування лікарських засобів. За прийняття в цілому відповідного законопроекту № 7007 проголосували 237 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Дозволялася реклама лікарських засобів, які відпускаються без рецепта лікаря і не внесені до переліку заборонених до рекламування лікарських засобів.

Джерело: ZN.UA