ГігієнаГоловнеЗдоров'яПсихологіяСоціальне здоров'яФізіологіяХарчування

МОЗ дає поради учням, батькам і освітянам

Міністерство охорони здоров’я України ініціює інформаційну кампанію «До школи».

Як повідомила очільниця відомства Уляна Супрун, впродовж наступних тижнів на сайті міністерства і сторінці самої Супрун у Facebook йтиметься про те, як підготуватися до 1 вересня учням, батькам і освітянам.

Серед перших порад:

➡️ Оберіть лікаря для дитини та пройдіть профілактичний огляд. Отримайте довідку для школи й корисні поради від вашого лікаря про профілактику хвороб у навчальному закладі. Якщо ви ще не обрали свого лікаря і не підписали декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то саме час це зробити! Усі послуги у вашого педіатра чи сімейного лікаря – безоплатні, їх оплачує НСЗУ Національна служба здоров’я України. Докладніше про послуги, які надають терапевти, педіатри й сімейні лікарі:https://bit.ly/2tISVtz

➡️ Далі перевірте, чи є у дитини усі необхідні щеплення. Перед початком навчального року надолужте усі пропущені щеплення. Визначити найоптимальніший час уведення вакцин для найефективнішого захисту дітей від інфекційних хвороб можна за допомогою Календаря профілактичних щеплень: https://bit.ly/2KYHAjy

➡️ Придбайте необхідні для школи речі. Існують чіткі вимоги до шкільного одягу та приладдя. Наприклад, безпечний і якісний шкільний портфель має важити не більше 1 кг, мати ортопедичну спинку і світловідбивні елементи, а шкільна форма має містити щонайменше на 50% натуральних волокон. Докладніше про державні стандарти і важливі нюанси розкажемо уже в наступних публікаціях.

➡️ Обов’язково подбайте про робоче місце дитини. Тут мають значення багато умов — від висоти парти і розміру шрифту у підручнику до освітленості. У наступних публікаціях розкажемо про основні вимоги до робочого місця дитини у школі, а також як організувати сприятливе і здорове робоче місце вдома.

➡️ Привчіть дитину дотримуватись гігієни. Мити руки перед їжею і після туалету – найпростіше правило, яке захистить вашу дитину від десятка хвороб.

➡️ І головне — налаштуйтесь психологічно. Психологічний комфорт дуже важливий як для дітей, так і для батьків. У наступних публікаціях ми детально розкажемо, як зустріти 1 вересня без стресу і паніки.

1 вересня стартує новий навчальний рік.

Back to top button