день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

МОН зекономить державні кошти на друк атестатів і свідоцтв

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич доручила ДП«Інфоресурс» провести переговори з метою зниження ціни і здійснити закупівлю документів про загальну середню освіту для випускників шкіл 2016 року. За результатами застосованих процедур закупівель атестати і свідоцтва для випускників загальних середніх навчальних закладів освіти були здешевлені.

За попередніми розрахунками, економія державних коштів, запланованих у 2016 році на виготовлення документів про загальну середню освіту, додатків до них, похвальних листів, похвальних  грамот та відзнак про досягнення у навчанні складатиме 7 мільйонів 694 тисячі гривень. Це майже 30% від  запланованих у держбюджеті 25,6 мільйонів гривень.

Як зазначила Міністр, діти мають вчасно отримати документи про освіту. «Я вважаю, що документ про освіту є обов’язком держави перед випускником», – підкреслила Лілія Гриневич.

Здешевлення стало можливим за рахунок матеріалів, з яких виготовлятимуться документи. Так, цьогоріч атестати про загальну середню освіту на основі фотокомп’ютерних технологій будуть виготовленні з тоншого пластику. Свідоцтва про базову середню освіту, що також виготовляються за допомогою фотокомп’ютерних технологій, будуть з целюлозно-паперового матеріалу, адже цей документ зазвичай не так часто використовується своїм власником. Завдяки цьому економія коштів складе 7 мільйонів 502 тисячі гривень від запланованих 23,3 мільйонів грн.

На виготовлення додатків до свідоцтв й атестатів, а також свідоцтв про закінчення спецшколи, похвальних листів та грамот було заплановано в бюджеті 1,7 мільйона гривень, а зекономлено – 170,7 тисяч гривень. На відзнаках про досягнення у навчанні (золотих та срібних медалях) зекономлено 21,3 тисяч гривень від запланованого 0,6 мільйона гривень.

За результатами проведених торгів на закупівлю документів про загальну середню освіту та відзнак про досягнення у навчанні Державним  підприємством «Інфоресурс» станом на 5 травня 2016 року акцептовано пропозицію учасника торгів ПрАТ «НДІ ПІТ». 16 травня з цим учасником буде укладено угоду про виготовлення документів про загальну середню освіту на основі фотокомп’ютерних технологій.

Окрім того, акцептовано пропозицію учасника торгів ДП Поліграфічний комбінат «Зоря», з яким 10 травня буде укладено угоду щодо виготовлення бланків документів про освіту поліграфічним способом. Відповідно до угоди комбінат виготовить для загальних середніх навчальних закладів країни додатки до свідоцтв й атестатів, а також свідоцтва про закінчення спецшколи, похвальні листи та грамоти.

За результатами торгів 15 квітня 2016 року було укладено договір на виготовлення відзнак про досягнення у навчанні – золотих та срібних  медалей. Сьогодні ці відзнаки виготовлені та відвантажені до ДП «Інфоресурс».

Нагадаємо, що реалізація постанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2016 р. № 318 «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. №153» забезпечить вчасне виготовлення документів про освіту та належну організацію їх видачі випускникам навчальних закладів.

Довідково: Державне підприємство «Інфоресурс» належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України. Підприємство є адміністратором Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЕДЕБО), уповноваженим органом з питань забезпечення навчальних закладів документами про освіту державного зразка та координації робіт щодо забезпечення навчальних закладів студентськими (учнівськими) квитками.

Інформує прес-служба МОН України