день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

МОН розпочало підготовку Концепції реалізації державної політики щодо підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня (ОКР) молодшого спеціаліста

Сьогодні, 6 березня, під головуванням першого заступника Міністра освіти і науки Володимира Ковтунця відбулося перше засідання робочої групи з розробки проекту Концепції.

Відповідно до ухваленого 2014 року ЗУ «Про вищу освіту», 2016 року здійснено останній прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Передбачалося, що питання стосовно подальшої підготовки фахівців за цим ОКР буде врегульовано новим базовим ЗУ «Про освіту», однак наразі проект цього закону ухвалений лише в першому читанні.

«Ми сподіваємося, що найближчим часом, у квітні-травні, проект закону «Про освіту» буде ухвалено в парламенті в другому читанні. Це розблокує подальше реформування системи освіти в Україні, адже є питання, які неможливо вирішити без ухвалення базового закону. Наприклад, саме в законі «Про освіту» має бути прописано, до якої сфери належить ОКР «молодший спеціаліст», а також базові траєкторії розвитку цього напряму підготовки», – зазначив Володимир Ковтунець.

До складу робочої групи зі створення Концепції, зокрема, увійшли представники МОН та інших центральних органів виконавчої влади, у сфері управління яких є навчальні заклади, що готують молодших спеціалістів. Також в роботі беруть участь керівники ВНЗ I-II рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладів.

Під час засідання учасники обговорили наявні проблеми та ухвалили рішення про створення проекту Концепції у складі чотирьох підгруп. Робота проводитиметься за такими напрямами:

– Статус системи і закладів професійної освіти, зокрема місце в системі освіти ОКР молодшого спеціаліста, його зв’язок з нижчим і вищим рівнем освіти тощо.

– Матеріальна база і фінансування – який юридичний статус матимуть заклади освіти, з якого бюджету відбуватиметься фінансування, яким чином впроваджуватиметься принцип «гроші йдуть за учнем».

– Зміст, якість і оцінювання освіти – йдеться про орієнтацію підготовки молодших спеціалістів насамперед на ринок праці, розробку професійних стандартів, чіткий опис для всіх спеціальностей в Національній та галузевих рамках кваліфікацій, впровадження професійного ЗНО.

– Перелік спеціальностей з підготовки ОКР молодшого спеціаліста.

«Передусім нам сьогодні потрібно вирішити питання щодо переліку спеціальностей, умов та правил прийому, системи фінансування в 2018 році. Це – найбільш нагальні проблеми у сфері підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста. Вони мають бути вирішені до кінця березня, щоб до кінця навчального року ми не тільки затвердили Концепцію, а вийшли на конкретний план її реалізації», – відзначив Володимир Ковтунець.