ГоловнеУчительська

МОН і МАН розробили сайт з рейтингом інтелектуальних досягнень учнівської молоді

Міністерство освіти і науки України та Мала академія наук України створили Національний рейтинг навчальних досягнень учнів загальноосвітніх навчальних закладів (editor3.inhost.com.ua/intellect).

Основна мета проекту – забезпечення моніторингу наукових досягнень учнів у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів Малої академії наук, всеукраїнських і міжнародних олімпіадах (відображаються лише результати фінальних етапів). Кожне змагання має свій коефіцієнт, а результат у цьому змаганні – свій бал. Кожний учень, який проявив себе на цих заходах, автоматично потрапляє до рейтингу. Так накопичуються бали, які формують «послужний список» школяра.

На сайті можна переглянути не тільки загальнонаціональний рейтинг учня, а й регіональний (залежно від області, яку він представляє на конкурсах). Наприклад, відвідувача сайту цікавить, хто з учнів найсильніший у хімії, в якій області він живе. Завдяки вибору відповідних параметрів потрібна інформація видається на екран. Також є можливість встановити, який навчальний заклад, хто з педагогів вносить найбільший вклад у розвиток обдарованої молоді.

Такий рейтинг дасть можливість об’єктивно та прозоро визначати кандидатів на присудження премій, стипендій, грантів тощо. Крім того, рейтинг додасть юнацтву мотивацію, адже уможливить порівняння своїх здобутків із досягненнями інших школярів.

Наразі МОН і МАН пропонують громадськості апробувати Інтернет-ресурс і вдосконалити його. Надсилайте ваші враження, пропозиції та побажання щодо доцільності використання системи Національного рейтингу на електронну адресу rating@man.gov.ua.

Back to top button