Здоров'яПсихологіяФізіологія

Молодь стає здоровішою і щасливішою, показало дослідження

Вчені з Університету Сент-Ендрюс проаналізували зібрані за 16 років (з 1994 по 2010 роки) дані 20 досліджень за участю підлітків у віці від 11 до 15 років, які жили більш ніж в 40 країнах світу. Фахівці з’ясували, що якість життя молодих людей значно підвищилася, розповідає Zee News.

За словами дослідників, підлітки стали їсти більше фруктів і овочів, регулярно чистити зуби і щодня займатися спортом. Сучасна молодь частіше вважала своє здоров’я відмінним, практикувала безпечний секс, ділилися з батьками своїми проблемами і рідше отримувала травми. Крім того, з плином часу скоротилося число підлітків, що страждали від знущань, які зловживали алкоголем, курили.

На жаль, незважаючи на позитивну тенденцію, з 2002 по 2010 роки кількість молодих людей з ожирінням збільшилася або ж залишилась великою. На 2010 рік багато підлітків, які жили в Європі і Північній Америці, не виконували рекомендації щодо здорового способу життя. У Чеській Республіці, Данії, Італії, Литві, Росії, Шотландії, Словенії, Швейцарії та США у 2002 році більше підлітків щодня займалися спортом, ніж у 2010 році.

Серйозна економічна криза, з якою багато країн зіткнулися за останнє десятиліття, не завадили пропаганді здорового способу життя. На думку фахівців, підвищення якості життя молодих людей пов’язано зі зміною моди, поведінкових норм і суспільних цінностей.

Шкільне життя

Back to top button