ГоловнеЗдоров'яФізіологія

Мобільний телефон визнали нешкідливим для здоров’я

Досі зустрічається багато людей, які побоюються випромінювання від мобільних телефонів і намагаються тримати їх подалі від голови і інших життєво важливих органів.

Деякі зовсім стверджують, що відчувають головний біль від тривалого впливу мобільного телефону, Wi-Fi або чогось іншого. Тепер вони можуть розслабитися. Ретельне багаторічне дослідження впливу мобільних телекомунікацій на здоров’я громадян (програма MHTR), організоване Міністерством охорони здоров’я Великобританії, не виявило ніяких свідчень того, що подібний вплив існує.

Вчені ініціювали 31 наукове дослідження (протягом 11 років, з 2001 по 2012 рр.), що призвело до майже 60 публікацій у наукових журналах. На фінансування досліджень було виділено 13,6 млн. фунтів стерлінгів. Але ніхто хто працював у цій області учених не виявив ніякого впливу на здоров’я випромінювання ні від мобільних телефонів, ні від базових станцій.

«Коли програма MHTR тільки починалася, існувала деяка наукова невизначеність з приводу можливих ризиків для здоров’я від мобільних телефонів і відповідних технологій, – говорить голова відділу MHTR, професор Девід Коггон. – Незалежне дослідження на цю тему тепер закінчено, і після проведення численних дослідів ми не виявили загрози для здоров’я від радіохвиль, що генеруються мобільними телефонами або базовими станціями. Завдяки проведеним дослідженням ми тепер набагато більш впевнені в безпеці сучасних комунікаційних систем. Для більш надійного підтвердження цієї гіпотези потрібні спостереження протягом тривалого часу, для чого організована відповідна багаторічна програма спостереження за абонентами мобільного зв’язку (програма COSMOS)».

Джерело: НетПрес

Back to top button