день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Міський шум призводить до набору зайвої ваги

У людей, що живуть поруч з аеропортом, шосе або залізничною станцією, часто накопичуються жирові відкладення в області талії. Через це у них може розвинутися абдомінальне ожиріння. Шум – фізіологічний стресор, який підвищує в організмі рівні кортизолу (гормону стресу). Високі рівні даного гормону пов’язані з великою кількістю абдомінального жиру.

У новому дослідженні взяли участь 5075 жителів Стокгольма. Фахівці оцінили, як шум автотранспорту, поїздів і літаків впливав на учасників дослідження. У 2002-2006 роках добровольці відповіли на запитання про свій спосіб життя, стан здоров’я, рівень стресу, роботу та режим сну.

Зв’язки між шумом і індексом маси тіла (ІМТ) дослідники не виявили. Проте обсяг талії добровольців збільшувався на 0,21 сантиметр через вплив шуму гучністю в кожні 5 децибел. Це було найбільш помітно серед жінок. Ставлення талії до стегон через кожні 5 децибел збільшувалася на 0,16. Дана кореляція виявилася тісніше серед чоловіків. На обсяг талії найсильніше впливав шум літаків, а на співставлення талії до стегон – шум літаків і автотранспорту.

Шкільне життя