Здоров'яФізіологія

Міський шум призводить до набору зайвої ваги

У людей, що живуть поруч з аеропортом, шосе або залізничною станцією, часто накопичуються жирові відкладення в області талії. Через це у них може розвинутися абдомінальне ожиріння. Шум – фізіологічний стресор, який підвищує в організмі рівні кортизолу (гормону стресу). Високі рівні даного гормону пов’язані з великою кількістю абдомінального жиру.

У новому дослідженні взяли участь 5075 жителів Стокгольма. Фахівці оцінили, як шум автотранспорту, поїздів і літаків впливав на учасників дослідження. У 2002-2006 роках добровольці відповіли на запитання про свій спосіб життя, стан здоров’я, рівень стресу, роботу та режим сну.

Зв’язки між шумом і індексом маси тіла (ІМТ) дослідники не виявили. Проте обсяг талії добровольців збільшувався на 0,21 сантиметр через вплив шуму гучністю в кожні 5 децибел. Це було найбільш помітно серед жінок. Ставлення талії до стегон через кожні 5 децибел збільшувалася на 0,16. Дана кореляція виявилася тісніше серед чоловіків. На обсяг талії найсильніше впливав шум літаків, а на співставлення талії до стегон – шум літаків і автотранспорту.

Шкільне життя

Back to top button