ГоловнеОсвіта і IT

Мінфін: Посадовий оклад педагогів має складати левову частку розрахунку заробітної плати

Оплата праці педагогів має бути конкурентною та сформована чітка формула розрахунку заробітної плати, левову частку якої має складати посадовий оклад. Про це розповів заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

За його словами, це врегулює питання справедливої оплати праці педагогам, незалежно від того, в яких громадах вони працюють.

Заступник Міністра запропонував переглянути умови оплати праці педагогічних працівників, зарплату яких складають посадовий оклад та численна кількість доплат і надбавок.

«Це стає предметом маніпуляцій, коли, наприклад, одні органи місцевого самоврядування виплачують мінімальну надбавку за престижність праці вчителям, тобто – 5%, а інші – 20-30%. Така ситуація не мотивує молодого вчителя», – сказав заступник Міністра.

На його думку, проблема полягає у відсутності ресурсу на підвищення зарплат педагогічним працівникам у державному і місцевих бюджетах.

«Потрібно приймати управлінські рішення, що потребують глибокого аналізу діяльності мережі закладів освіти і цілей здійснення видатків. Для шкіл – це сфера відповідальності органів місцевого самоврядування. Протягом трьох років вдосконалюємо формулу розподілу освітньої субвенції спільно з Міністерством освіти та науки та представниками місцевого самоврядування. Проте і з боку засновників закладів загальної середньої освіти мають бути кроки назустріч щодо їх відповідальності», – зазначив Роман Єрмоличев.

Крім того, заступник Міністра вважає, що у системі освіти мають відбуватись якісні зміни, зокрема – пов’язані з кадровим оновленням. Адже держава щороку витрачає значні кошти на підготовку вчителів у закладах вищої освіти, але молоді вчителі рідко працевлаштовуються у школах та затримуються надовго.

«Причини – порівняно низька оплата праці, її складність та відсутність годин навантаження на повну ставку. Тому створення конкурентної заробітної плати одне з важливих завдань профільного міністерства і Мінфіну», – зазначив Роман Єрмоличев.

Нагадаємо, стали відомі дати ЗНО-2020.

Back to top button